7. ročník Bitvy klanů

28. 3. 2011

7. ročník Bitvy klanů

Odkaz na fotogalerii, kde jsou uloženy fotky z Bitvy klanů

26. března se v Háji u Duchcova pořádal již 7. ročník Bitvy klanů. Při této soutěži děti z hasičského kroužku se stanou rozhodčími a rodiče, trenéři jsou závodníci. Letos tu ovšem byly i děti z Duchcova a Oseka, který pomáhaly na stanovištích. S nima přijeli taky jejich trenéři, vedoucí a účastnila se také veřejnost.

Účast byla sice menší než se očekávalo, zřejmě kvůli špatnému počasí, které nás v tento den postihlo, ale i tak se tu sešlo více jak 30 týmů.

Obrazek

Při slavnostním nástupu kdy se slova a mikrofunu ujala Veronika Urbancová, se přivítali všichni závodníci, vysvětlili se změny pravidel a hned na to vybíhal první tým na trať.Obrazek

Závodníky doprovázela muzika, kterou hrál DJ.

Své síly mohly doplnit ve stánku s občerstvením, přičemž sednout si mohly do postaveného vojenského stanu.

Na trati na závodníky čekalo 7 disciplín, které musely splnit.

1. Střelba ze vzduchovek pod vedením Petra Siřištěho

Obrazek

2. Jako další sanoviště pod vedením Kamily Linkové bylo přeipraveno hod na cíl granáty

Obrazek

3. na dalším stanovišti na náš čekala Veronika Jiříčková se svojí topografií a odhadem vzdálenosti

Obrazek

4. Požární ochranu měla nastarosti Tereza Bobáková, která prověřovala vědomosti a vhodných hasebných prostředcích.

5. na totmo stanovišti měla Tereza Kornová připravený hod kroužky

Obrazek

6. S jednou z nejtěžších disciplín z celéh závodu čekala Pavla Sadílková na své oběti s rozvinutím hadice na cíl

7. A jako poslední disciplínu běh s míčkem hodnotila Martina Rédlová

Obrazek

Velké poděkování patří všem dětem, které na stanovištích pomáhaly.

Zároveň děkujeme fotografce Elišce Ernctové, která celé závody dokumentovala.

Zábava na závodech plynula proudem a šlo vidět, že se všichni baví i přes nepřízeň počasí. Ti co doběhly si mohly odfrknout, že mají závod už za sebou, ti kteří teprve vybíhaly ještě upravovaly taktiku.

Po doběhnutí všech týmů se přešlo na sčítání výsledků a vypisování diplomů, které měly na starosti Veronika Urbancová a Martin Ulehla. Hned potom se mohlo jít na záverečný nástup a předávání cen.

Výsledky byly velmi těsné

Na 1. místě se umístil tým Blázni s výsledkem 18 bodů

Na 2. místě tým Guliovci s 23 body

Na 3. místě tým Beachboys s 27 body

Na 4. místě tým LaM s 28 body

Na 5. místě tým Pivaři s 30 body

Jako cenu útěchy dostal i poslední tým malé šampáňo.

Obrazek

Na závěr se ještě omlouváme za zdlouhavé čekání na vyhlášení výsledků. Týmů bylo hodně a samotné porovnání výsledků a vypisování diplomů trval déle než bylo myšleno.

Děkujeme všem za účast a doufáme, že při dalším ročníku se opět zúčastníte! Nazpomeňte na to, že tyto závody byly pojaty zábavným způsobem a že je pořádaly děti, takže mohly být nějaké nedostatky.

Po závodech se zábava přenesla do zamluveného šipkařského sálu v Sokolovně, kde se slavila vítězství i prohry. Zábava se tam ještě více rozjela a to bylo skvělé ukončení závodů. Někteří poté ještě pokračovaly na tancovačce Brutus.

Poznámka: Omlouváme se, pokud někdo nedostal diplom. Pokud ho chcete napište nám na e-mail: hajhasici@seznam.cz a my Vám ho doručíme, pošleme.

BlueBoard.cz