Rok 2011

20. 3. 2011

Rok 2011 v hasičském sboru Háj u Duchcova

19.3. Ples hasičů a šipkařů

Dne 19. 3. jsme se společně sešly na 1. společenským plese hasičů a šipkařů.

Zábava plynula jak měla, celý večer se tancovalo většinou na český písničky.

Někteří hasiči si pak proti sobě zasoutěželi například v soutěži nejlepší imitace kapely.

Vytvořené 3-5ti člené týmy na parkětě předváděli to nejlepší ve své výzbroji.

Další ročník plesu, by vzhledem ke svému úspěchu, příští rok mohl být opět.

30. dubna Háj u Duchcova - Pálení čarodějnic a stavění Máje

V sobotu 30. dubna v Háji se pod taktovkou SDH Háj u Duchcova ve spolupráci s KSK starosty obce na hřišti sletělo mnoho malých a i velkých čarodějnic. Pro všechny zde byly připraveny soutěže jako například malování, minifotbal, kuželky, zpěv atd... Všechny čarodějnice a čarodějové při přelétávání na další disciplíny vždy dostali sladkou odměnu. Jedna ze soutěží byla také soutěž o nejlepší převlek. Rozhodčí této soutěže to měly velmi těžké a složité, jelikož zde bylo mnoho krásných čarodějnic. Nakonec se při společném tanci všech soutěžících porota rozhodla a vybrala ty nejlepší, kterým předala opět sladké ceny spoolu s diplomy. Poté se pozornost obrátila k hasičské zbrojnici, kde už dobrovolní hasiči byli připraveni ke stavění Máje. Letos se jich tam sešlo dost, aby mohla být postavena a tak se nikde nestal žádný problém a Máje byla postavena během několika minut. Hasiči a dobrovolníci z řad diváků dostali odměnu od přihlížejících v podobě potlesku. Zábava se hned na to přenesla k ohništi, kde došlo na pálení čarodějnice a následné opékání buřtů. Vše probíhalo jak mělo a všichni si oddychly, že nepřišel očekávaný déšť, který řádil ve zbytku republiky. Po opečení buřtů si ještě někteří našli zábavu v různých hrách, avšak postupně většina lidí začala příchdem večera chodit domů. Pro dospělé se ve večerních hodinách zábava přenesla na čarodějnické disko do zdejší Sokolovny.

4. června Osek - 3. ročník Osecké stříkačky + 85. výročí založení sboru v Oseku

Z Háje se konečně po dlouhé době na závody vypravil také tým  dospělých. Nelehké bylo vůbec dát dohromady tým, který tvořil jak muže, chlapce tak i dívky. Již předem bylo jasné, že účast bude pouze ze srandy, ale i tak jsme byli ochotni bojovat o každou příčku na stupni vítězů. Hned po dětských závodech tedy přišly na řadu závody dospělých v kategorii mužů a žen. Jak bylo řečeno náš tým byl složeninou, kde se dokonce nacházela jedna starší dívka a jedna dorostenka. Na požární útok byl pouze jeden pokus a tak nebylo místo pro chyby. Náběr byl proveden rychle a voda se hnala dopředu, rozdělovač byl zvládnut jen tak, tak akorát když přišla voda. Proudům to avšak k terčům trvalo trohu déle, ale i přesto byl dosáhnut skvělý a platný čas (asi 39 vteřin). Nakonec se tým dospělých z Háje umístil na 6. místě což je krásný výsledek. Videa z tréninku můžete vidět v sekci Naše videa

2. července Štrbice - Noční závody

Hájský tým se dostavil hned jako první tým, aby si zabral skvělé místo od kud bude pozorovat ostatní požární útoky. Stan s lavicema a stoly zajistil skvělou atmosféru kde zábava před samotným útok probíhala jak měla. Háj na tyto závody postavil 2 týmy s tím, že účast zde bude spíše zábavná. A tak to bylo taky pojato, nikdo nic nehrotil a šlo především o zábavu. I přesto šlo na některých závodnících vidět nervozní chování. Týmy z Háje byly netradičně složeny jak z mužů, žen tak také z některých dětí. Přestože počasí zrovna nevyhovovalo, našim borcům to v zábavě nebránilo. Nadešel čas pro požární útok Háj II. Na to, že se to trénovalo jen jednou a bez vody to byl velmi dobrý výkon. Ti co to měli za sebou už provokovali druhý tým, který to měl teprve před sebou a nervozita se u nich začala projevovat. Nakonec Výsledková listina:

Háj I - 19. místo - čas 54,27

Háj II - 21. místo - čas 67,76

z celkových 25 týmů v kategorii mužů

1309773571_dscn2654.jpg

Chrášťany A - 1. místo - čas 18,82

Štrbice - 2. místo - čas 19,26

Lhenice  3. místo - čas 20,35

1309773671_dscn2656.jpg

Naši závodníci nevěšeli hlavu a jak se říká, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, což dodržujeme. Vzhledem k naší technice, jsme s tímto místem spokojeni a už se těšíme na další ročník, jelikož se účastníme pouze pro zábavu.

Nakonec bylo nevítězství oslavována na diskotéce a nechyběl ani ohňostroj.

Hájský tým, ale přeci jen získal jednou 1. místo... a to ve výdržy na diskotéce kdy tam byl jako jediný do ranních hodin.

Děkujeme všem závodníkům a napříště zdar

Videa jsou v sekci Naše videa, fotky na galerii

hajhasici.galerie.cz/5324072-strbice-2-7

1309773572_dscn2655.jpg