30. dubna - Pálení čarodějnic

4. 7. 2012

Háj u Duchcova - Pálení čarodějnic

30. dubna

Letošní pálení čarodějnic v Háji bylo trochu v jiném stylu, než bylo obvyklé. Místo několika soutěží na jednom místě se dobrovolní hasiči z Háje, kteří akci pořádali - za podpory Kulturní a sportovní komise starosty obce Háj u Duchcova, rozhodli udělat Čarodějnickou stezku po naší obci. Vše tedy vypuklo v Horním Háji u památníku, kde děti dostali čarodějnický průkaz, s nímž stezku absolvovali. Na stezce je čekala řada zajímavých soutěží včetně zajímavých cen. Soutěží bylo hned několik a celá stezka vedla až na sportovní hřiště vedle hasičské zbrojnice, kde na děti čekala další zábava a na rodiče menší posezení. Po celé stezce byly opravdu vydařené malé i velké čarodějnice, které dohlížely na celou akci a kterým také patří velké poděkování za namáhavou přípravu. Ke konci se také vyhlašovala nejhezčí maska malých i velkých čarodějnic, přičemž o zábavu opravdu nebyla nouze. Nesmělo samozřejmě chybět pálení čarodějnice, přičemž na závěr došlo k opékání buřtů a ke stavění Máje, kterou hájští hasiči bezproblémově postavili. Celá akce, tak měla velký úspěch a je potřeba poděkovat všem, kteří se na ní podíleli: SDH Háj u Duchcova, Kulturní a sportovní komise starosty obce Háj u Duchcova a řada dobrovolníků.