10. srpna - Noční závody v Těchlovicích

12. 8. 2013

Noční závody v Těchlovicích

10. srpna

Hasiči z Háje se vydali na další Noční závody v požárním útoku tentokrát do vzdálenějších Těchlovic u Děčína. Tuto soutěž pořádala poprvé skupinka nadšenců z posilovny, a tak byli všichni zvědaví zda organizování hasičské soutěže zvládnou i nehasiči. Naši borci dorazili hned mezi prvními, a tak po rozložení základního táboru zbývalo jen čekat než příjde náš čas. Během čekání se ještě připravily hadice a vše ostatní, aby nám při požárním útoku nic nechybělo. Háj se na závody vydal se 2 týmy, s družstev mužů a družstvem žen. Pořadí se losovalo, přičemž kategorie mužů měla jít první. Háj muži startovali z 19 družstev s číslem 7 a ženy s číslem 4 z 5ti družstev. Několik našich závodníků (jak u mužů, tak u žen) měli na hasičských závodech běžet poprvé a byl zde dokonce jeden, který běžel úplně poprvé tzn. bez tréninku!! Na místě tedy byla větší nervozita. Na naše závodníky se také přijela na "kukačku" podívat rodina Štorkánů z Háje, a tak nám tu nechyběla podpora diváků.

1002185_567726253290946_2128662894_n.jpg

Závodů se jel zúčastnit také náš nový maskot kohout Bob, kterého jsme měli teprve druhý den. Bob tedy měl svou premiéru na závodech a své první závody si užíval přímo při požárním útoku na vrcholku mašiny upevněn na světle.

sam_5142.jpg

Požární útok Háj muži byl proveden perfektně, bez žádných chyb - na to, že se trénovalo minimálně a někteří dokonce vůbec - jsme byli rádi, že jsme dosáhli pěkného času - ale co víc nastříkali jsme zatím náš rekordní čas 30:20!! První terč byl přitom nastříkán dokonce pod 30 vteřin, což nám udělalo největší radost a považovali jsme to za maximální možný úspěch!

Na řadě byl požární útok Háj žen, které měly bohužel tu nevýhodu, že měly mokřejší (těžší) hadice. Během požárního útoku bohužel došlo ke komplikacím a náběr vody byl proveden maximálně rychle tudíž předek byl utopen. I to se ovšem někdy stává a příště to zcela určitě dopadne o poznání lépe. I přesto se našim ženám podařilo domů přivést další pohár z nové Noční soutěže v požárních útocích.

Družstvo mužů bylo ve složení: koš - Petr Siřiště, savice - Jirka Sádlo (poprvé), strojník - Martin Link, béčka - Jakub Pavlíček, rozdělovač - Jakub Šimek, levý proud - Tom Jaroš, pravý proud - Petr Břečka (poprvé).

Družstvo žen bylo ve složení: koš - Veronika Jiříčková, savice - Martin Link, strojník - Kamila Linková, béčka - Hanka Fuchsová, rozdělovač - Tereza Kornová, levý proud - Kája Havlíčková, pravý proud - Vladka Sálová (poprvé).

V kategorii mužů z celkových 19 družstev:

Háj muži 10. místo s časem 30:20 (prozatimní rekord)

V kategorii žen z celkových 5 družstev:

Háj ženy 5. místo

Po vyhlášení výsledků řada týmů odjela domů a to včetně několika našich závodníků. Avšak tvrdé jádro hájských týmů zůstalo a co víc rodina Štorkánů, která přijela pouze na "kukačku" zůstala také. Na řadu tedy přišlo oslavování úspěchů a tzv. utužování kolektivu. Někteří naši borci šli v průběhu noci spát, avšak jediní dva zůstali celou noc a celé ráno vzhůru - Jakub Šimek a Pavel Štorkán. Časně ráno se k nim přidal další závodník Jirka, který se už dostatečně vyspal. Brzo na to se u našeho provizorního stolu sešel dostatečný počet hájských, kteří se už vyspali.

A jak už to bývá, tak ráno přišlo na řadu hecování a sázení. Sázka spočívala v tom zda Petr S. a Jirka půjdou a vůbec zvládnou v půl 8 ráno (kdy je značná zima) přeplavat řeku Labe tam a zpět. Sázka byla rovnou o celý sud piva. Přestože ostatní na sobě měli i tři vrstvy oblečení a stejně jim byla zima, tito dva borci se vysvlékli a skutečně do studené vody vlezli a co víc skutečně přeplavali Labe. Po zdolání první části se vydali bosí a v trenkách po silnici o něco výše, protože řeka je odnesla vždy o něco dolu. Zpáteční cestu řekou a hlavně připlavání k cíly si to plavci skutečně vychutnávali a přitom vykřikovali, že mají sud. Ti co ten sud prohráli toho rozhodně nelitují, protože ten pohled a zábava stála skutečně za to!

sam_5253.jpg

Co dodat? Bohužel se ani nedají popsat a vyjmenovat všechny zážitky, které jsme zde prožili, stejně tak jako se nedá popsat skvělou atmosféru, která nás provázela po celé závody. Tyto závody byly pro nás skutečně úspěchem a zábava předčila naprosto veškerá očekávání a nikdo nelituje probdělé noci či rána. Návrat domů proběhl na etapy, jelikož někteří ještě zůstávali a vyrazily na kolech do Děčína.

Odkaz na fotogalerii:

hajhasici.rajce.idnes.cz/Nocni_zavody_v_Techlovicich/