14. září - 9. ročník BITVY KLANŮ

18. 9. 2013

9. ročník Bitvy klanů

14. září Háj u Duchcova

Tento víkend byl pro hasiče z Háje velmi náročný. Řada z nás v pátek a v sobotu absolvovala školení velitelů jednotek na HZS Teplice. V sobotu ráno nás dále čekaly závody pro přípravku v Oseku a zároveň se konal Železný hasič v Mikulově, kde nás reprezentoval Martin Link  (umístil se na 6. místě) a Kamila Linková (umístila se na 2. místě). A v neděli nás ještě čekalo ráno zahájení hry Plamen 2013/2014, kde jsme dělali rozhodčí a odpoledne nás čekala technická výpomoc s pálením větví v Oseku u posilovny. Ovšem nejdůležitější akce byla v sobotu 14. září v Háji u Duchcova, kde se odpoledne pořádal již 9. ročník Bitvy klanů.

Bitva klanů je soutěž v branném běhu, kde se rozhodčími a organizátory stávají děti z hasičského kroužku z různých SDH pod taktovkou mladých hasičů z Háje u Duchcova, kteří se tak učí zodpovědnosti. Soutěžícími se stávají rodiče dětí, dobrovolní a profesionální hasiči z několika okresů, ale i široká veřejnost, která je na soutěž přizvána pod motem "Vyzkoušejte si, jaké je to být hasičem". Je to skvělé místo k setkání hasičů z různých sborů, ale také mezi hasiči a širokou veřejností, nemluvě o zábavě pro rodinu na celý den. Bitva klanů pomáhá rozvíjet kulturní a sportovní život v obci i mimo ní, přičemž soutěže se zúčastňují i starší občané. BITVA KLANŮ NEZNÁ OMEZENÍ.

sam_5739.jpg

Jak už název "Bitva klanů" vypovídá, že se jedná o velmi zvláštní a zajímavou soutěž, kde zábava rozhodně nechybí. První ročníky Bitvy klanů vznikly u hasičů v Háji, jako soutěž v branném běhu pro rodiče dětí, které navštěvují hasičský kroužek. Ano, na těchto závodech je to jinak než na ostatních. Organizátory a rozhodčími se tu stávají děti a soutěžícími jejich rodiče, trenéři a další dobrovolní hasiči. Celkově je tato soutěž pojata velmi zábavným a přátelským způsobem a hlavním cílem je utužovat kolektiv nejen hasičů, ale i rodičů a představit hasičský sport široké veřejnosti.

Na závodníky čekalo sedm lehkých disciplín: střelba ze vzduchovek, hod míčkem na cíl, topografie, požární ochrana, hod kroužky, rozvinutí hadice na cíl a hlavolam (spojování hadic a namontování koše). Pro naprostou většinou závodníků je Bitva klanů brána, jako zábavná soutěž. Během závodů nikdy nechybí zábava a dobrá nálada. Letos nám dokonce přálo i počasí, jelikož řadu dní před závody a hned druhý den po závodech extrémně pršelo a byla zima. Ovšem v sobotu, jako zázrakem vykouklo sluníčko a teploty dosahovaly vysokých čísel - přímo ideální, dokonce až moc (někteří si přesouvali posezení do stínu).

sam_5681.jpg

Přípravy na Bitvu byly letos opět komplikované a zmatné, ale naštěstí jsme vše zvládli úspěšně a nikde nebyl žádný problém. Na místě bylo posezení, hrál zde DJ a bylo zde i občerstvení. Letos jsme byli nuceni také poprvé zavést povinné startovné 50 Kč na tým, abychom nebyli ve ztrátě, jak tomu bylo vždy v předchozích ročnících.

Závodů se zúčastnilo 19 týmů, jak rodičů, dobrovolných hasičů, široké veřejnosti, tak i z ostatních měst a sborů.

Celkové výsledky jsou takové:

1. místo LaM team s výsledkem 13 (čas běhu 12, trestný bod 2, 1 čekací minuta)

2. místo Pivaři s výsledkem 16 (čas 11, bodů 5)

3. místo Guliovci s výsledkem 20 (čas 13, bodů 7)

4. Šneci s 21 body (čas 17, bodů 4)

5. Kohouti s 22 body (čas 14, bodů 8)

6. Strongmani s 23 body (čas 11, bodů 12)

7. Ředitelky s 23 body (čas 13, bodů 10)

8. Jonášovci s 24 body (čas 15, bodů 9)

9. Loudilové s 24 body (čas 14, bodů 10)

10. Kadeho harém s 24 body (čas 16, bodů 8)

11. Šmoulinky s body 25 (čas 15, bodů 10)

12. Véghovnovky s body 25 (čas 21, bodů 4)

13. Pat a Mat s body 26 (čas 14, bodů 12)

14. Kornáci s body 26 (čas 18, bodů 8)

15. Dáblíci s body 28 (čas 14, bodů 14)

16. Snaživky s body 29 (čas 17, bodů 12)

17. Ožralové s body 33 (čas 18, bodů 15)

18. Jezinky s body 38 (čas 29, bodů 9)

19. Bloncky s body 39 (čas 20, bodů 19)

V případě, že někdo měl stejný počet bodů, tak rozhodoval čas zaběhnutí trati.

Pro prvních pět míst byly připraveny velmi lákavé a zajímavé ceny, jako například: basa piv, šišky salámů, lihoviny, dárkové poukázky, poháry, medaile apod. I pro poslední místo byl připraven žertovný dárek v podobě vtipného poháru a malých dárků.

sam_5772.jpg

Opravdu každý si na Bitvě klanů přišel na své - ať to jbyly děti, které stály na stanovištích, jako rozhodčí a viděli své rodiče, jak závodí, nebo dospělí, kteří zde měli víc než vtipné odpoledne a nezapomenutelné historky.

Po závodech řada závodníků oslavovala buď v hospodě, doma nebo se část přesunula do Košťan, kde se konala Hasičská taneční zábava a kde se to později hodně rozjíždělo a oslavovalo.

Mnohokrát děkujeme sponzorům:

Restaurace Sokolovna Háj u Duchcova

Obec Háj u Duchcova

Na Bitvě klanů se střetávají různé organizace a různí lidé. Je to skutečně netradiční soutěž, která nemá nikde obdoby. Spolu se Sborem dobrovolných hasičů se zde zapojuje také obec Háj u Duchcova, ale hlavně i široká veřejnost! Pevně doufáme, že se Vám Bitva klanů líbí a že prominete nedostatky a chyby, které se zde vyskytují, ale přeci jen musíte pochopit, že to organizují a pořádají děti pro dospělé. ...

Odkaz na fotogalerii: hajhasici.rajce.idnes.cz/9._rocnik_Bitvy_klanu/