Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. května - Krupský pohár

22. 5. 2013

40. ročník Krupského poháru

18. května Krupka

Naši hasiči se tuto sobotu vydali poprvé na Krupský pohár, který je v našem okrese vyhlášený. V předešlých letech jsme se nikdy nezúčastnili, čehož jsme hned po příjezdu litovali. Pravda tyto závody jsou určeny pro dospělé v kategorii mužů a žen a jedná se o velmi zvláštní druh požárního útoku, kdy se různě zkracují a prodlužují proudy a stříká se také z třetího proudu celkově na 5 terčů. Je také potřeba celkově 9 závodníků - velitel, který staví terče, strojník, rozdělovač a pak dva závodníci na každý proud. Chvíli nám tedy trvalo pochopit a zorientovat se v pravidlech, jelikož zde byla ještě řada dalších úkolů a postupů.

Jak bývá už naším zvykem, přestože jsme závodili v kategorii mužů náš tým tvořil rovnou 4 dívky a to ve věku od 13 do 15 let! Další dva závodníci byli starší chlapci ve věku 15 let! A jen 3 závodníci spadali věkově do kategorie mužů... I přesto se náš tým na tyto závody vydal, aby si užil alespon zábavu, která byla zaručená.

V jediném pokusu se našemu týmu celkem dařilo (samozřejmě jsme neměli šanci proti nejlepším týmům, ale alespon to nebyl propadák). Bohužel při srážení posledního terče nám to trvalo trochu dlouho, čímž jsme dosáhali špatného času. Ale to nikomu zvlášt nevadilo, jelikož jsme zde byli poprvé a byli jsme spokojeni.

Z celkových 7 družstev v kategorii mužů: Háj skončil na 7. místě

Alespon jedno vítězství jsme si domů vezli. Náše závodnice Kamila Linková vyhrála cenu nejmladšího závodníka soutěže s věkem 13 let! To dosvědčuje, že jsme opravdu neměli šanci proti jiným věkově a výkonově lepším týmům.

 

sam_3690.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář