22. června - výročí 80. let od založení sboru v Košťanech

25. 6. 2013

Výročí 80. let od založení sboru v Košťanech

22. června Košťany

Byl to přímo úžasný den, který byl celý naplněn událostmi. Ráno probíhala soutěž mladých hasičů v požárním útoku, přesně ve 12:00 se na úřadě odehrála hasičská svatba, která potom dorazila na místo konání závodů a kde měly být večer také oslavy.

Po ukončení závodů mladých hasičů byla v programu výroční slavnostní schůze SDH Košťany, kde byli také naši dva zástupci z Háje Martin Link a Jakub Šimek. Na schůzi došlo k předávání ocenění, vyznamenání apod.

ta.jpg

Od 16:00 probíhal opět program na hřišti, kde svůj požární útok předvedli zástupci města a kde měl probíhat srandamač pro dospělé v podobě štafety. Pravidla štafety byla trochu složitější a většina lidí je měla problém vůbec pochopit, ale naštěstí byly všem vysvětleny. Podařilo se nám také složit pěti členný družstvo, které se srandamače zúčastnilo. Doslova za 5 minut 12 jsme poskládali tým ve složení Martina Linka a Jakuba Šimka z Háje, Vierky Nejedlé starostky OSH Teplice alias z Krupka, Jan Šaršoun z Košťan a velitel hasičů z Hrobu. Byl to takový výběr okresu dalo by se říct. Tým si zvolil název Rychlovky, což už samo o sobě značilo zábavu.

Během provádení štafety se mnozí dost zapotili, zasmáli a někteří mysleli že s sebou seknou do trávy, nebo že to jejich žaludek nezvládne. Přestože jsme družstvo poskládali na poslední chvíli, tak se nám podařilo dosáhnout nejlepšího času a nejméně trestných bodů, čímž jsme se umístili celkově ze 4 týmů na krásném 1. místě! Radost tedy byla na místě.

Po srandamači následovaly oslavy, jak výročí 80. let od založení sboru, tak oslava svatby. Veselilo se, tančilo a slavilo až do rána...

1011919_544228998974005_1996565012_n.jpg

Celkově to byl moc pěkný den

Odkaz na fotogalerii z celého dne:

hajhasici.rajce.idnes.cz/Vyroci_80._let_zalozeni_sboru_v_Kostanech/