Jdi na obsah Jdi na menu
 


31. srpna - Hostomice

1. 9. 2013

3. ročník Memoriálu Jaroslava Fellera

Hostomice 31. srpna

Náš tým se letos rozhodl zavítat na tuto soutěž, na kterou jsme se v minulých letech s časových i jiných důvodů nemohli dostavit. Přestože bylo naplánováno několik tréninků, tak se bohužel neuskutečnil ani jeden, protože se nám do cesty postavilo počasí, které nechtělo abychom trénovali. Na závody jsme se tedy, jak je naším zvykem, vydali zcela bez tréninku a ke všemu tomu nám necelých 10 hodin před závody vznikl problém. Problém vzniknul v pátek večer v 10 hodin, kdy nám odpadl závodník a dokonce i náhradník. Museli jsme tedy sehnat náhradu i v těchto pozdních hodinách, což se nám nakonec podařilo v podobě Romana L.! Na závody jsme dorazili mezi prvními a trénink byl ve znamení teoretické přípravy - vše tedy bylo naplánovano, natrénováno a domluveno pouze teoreticky a každý to měl pouze ve své představě - s tím jsme šli závodit.

Samotný požární útok byl obohacen vprvé řadě překážkami, které závodníci museli překonat (předek všichni přeskok, levý proud kladinu a pravý proud okno) a také rozhazováním hadic a povinností proudařů při nástřiku terčů ležet, přičemž vzadu měli 3x 1,6 m savice. Kromě toho bylo ještě přidáno, že závodníci se musí před startem posilnit 0,3 l pivem a obléknout si zásahový kabát a helmu, což se také měřilo časem.

Náš pokus proběhl celkem úspěšně - na to, že jsme to vůbec netrénovali a měli jsme to v hlavě pouze teoreticky. Hlavně náš tým neobdržel žádné trestné body.

Z celkových 4 družstev:

1. místo Háj

2. místo Zabrušany

3. místo Hostomice

4. místo Světec

Náš dream team tedy vyhrál 1. místo, řadu cen a hlavně obrovský, téměř půlmetrový putovní pohár, ze které jsme měli samozřejmě největší radost. Po vyhlášení tedy následovalo bouchnutí šampána a tradiční házení do kádě, které se tentokrát nevyhlo Jakubu Šimkovi, který se ovšem jen tak nedal. Ostatní ho do kádě museli doslova dotáhnout a nastrčit.

 

998961_577036065693298_909883975_n.jpg

Celkově se to dalo považovat za velmi vydařený den a závody a nemohli jsme být více spokojeni. Většina závodníků se po závodech rozjela domů, ovšem několik jich tu zůstalo, jelikož nás tu ještě čekaly závody pro mladé hasiče, kteří dorazili v odpoledních hodinách...

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář