Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. července - Noční závody ve Štrbicích

6. 7. 2013

11. ročník Nočních závodů v požárním útoku

Štribce

5. července

Hájský po menší odmlce letos opět zamířili na Noční závody do Štrbic. A nejeli jsme jen s jedním týmem. Nějakým zázrakem se nám podařilo poskládat rovnou 2 družstva, tým mužů a tým žen. Nic se samozřejmě neobešlo bez komplikací, takže dát vůbec dohromady družstva, domluvit se na tréninky, ale i na odvozu na závody nám dalo celkem zabrat. Svou váhu také mělo to, že některé ženy požární útok vůbec nikdy nedělaly, a tak měly menší obavy.

Na místo pořádání závodů jsme však dorazili v dobré náladě i s vědomím, že zde vzhledem k naší slabší mašině, nemáme skoro vůbec žádnou šanci. Hlavním cílem bylo dodělat platné požární útoky a nebýt poslední. Přípravy na jediný pokus požárního útoku vrcholily také na místě. Naši závodníci si na sebe například umístili svíticí tyčky apod.

 

sam_4286.jpg

Za našimi závodníky se do Štrbic přijelo podívat také velké množství fanoušků z Háje. Počet diváků z domácí obce byl skutečně úctyhodný a patří jim poděkování, že přijeli podpořit naše družstva. Na místě tak panovala opravdu skvělá atmosféra a zábava tu vůbec nechyběla.

sam_4293.jpg

 

Háj ženy běžely v pořadí třetího družstva. U většiny závodnic byla vidět menší nervozita a možná i obavy, jelikož některé požární útok běžely poprvé a přitom dělaly důležité pozice, jako strojník či béčkařka. Avšak jakmile zazněl zvuk výstřelu oznamující start, nervozita šla stranou a družstvo žen předvedlo pěkný požární útok.

Po několika dalších týmech následoval požární útok Háj mužů. Zpočátku velmi nadějiný pokus (ovšem s tím, že mašinou bychom stejně dobrého výsledku nedosáhli) došlo k chybě u rozdělovače, kdy se rozpojilo béčko. I když to vypadalo, že je vše ztraceno, tým dokázal vše dát dohromady a požární útok platně dokončit.

Jelikož letos na závody dorazilo o poznání méně družstev, tak celá soutěž probíhala opravdu velmi rychle. V minulých letech se zúčastnovalo vždy okolo 30ti družstev a závody byly vždy o půlnoci přerušeny kvůli ohnostroji, přičemž poté se v požárních útocích pokračovalo. Letos však do Štrbic dorazila necelá dvacítka družstev, čímž všichni stihli odběhnout ještě před ohnostrojem. Po ukončení požárních pokusů, tak následovala ohnivá show a poté ohnostroj. Okolo půl jedné v noci přišlo vyhlášení výsledků.

V kategorii žen z celkových 3 družstev:

1. místo Srbice ženy - čas požárního útoku 0:28:23

2. místo Děčany ženy - 0:28:43

3. místo Háj ženy - 0:37:99

V kategorii mužů z celkových 15 družstev:

1. Zeměchy - 0:17:97

2. Štrbice - 0:19:49

3. Srbice A - 0:20:59

4. Slavětín - 0:20:96

5. Lhenice - 0:21:17

6. Srbice B - 0:21:71

7. Děčany A - 0:22:47

8. Chrašťany - 0:26:58

9. Čížkovice - 0:33:23

10. Osek 1 - 0:42:31

11. Osek 2 - 0:45:01

12. Háj - 0:46:42

13. Děčany B - 0:52:85

14. Koštice - 0:54:79

15. Měrunice - 0:63:52

 

sam_4304.jpg

 

Největší úspěch ovšem vůbec byl, že jsme měli odvahu se těchto závodů zúčastnit a hlavně, že se nám podařilo dát dohromady ne jeden a rovnou dva týmy, které na tyto závody vyrazily. Háj ženy se tedy umístily na 3. místě, čímž jsme poprvé z této souteže získaly pohár. Z této soutěže, tak máme první a snad né poslední pohár na naší polici. Radost a oslavování bylo tedy opravdu na místě. Část závodníků po vyhlášení odjela domů s diváky, část ještě nějakou dobu zůstala oslavovat "úspěchy". Nikdo nelitoval pozdních návratů domů ačkoliv například jedna závodníce druhý den ráno ve 4 hodiny vstávala ještě do práce! Celkově to byl pěkně prožitý letní večer a noc a už se těšíme na příští rok.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář