Košťany - požární útok

17. 11. 2011

18. června Košťany - Požární útok

Počasí se nám v tento den příliš nevydařilo, přesto byl starší tým z Háje velmi dobře naladěn. Soutěžilo se v požárním útoku na dva pokusy. První pokus byl proveden perfektně a druhým se to jen zlepšilo. Šlo vidět, že náš tým je už velmi dobře sehrán a každý už ví co má dělat. Na těchto závodech naštěstí nebyly nástřikové terče, ale pouze plechovky a tak bylo dosaženo perfektního času po 20 vteřin. A jelikož se vedoucí s dětma vsadili, že pokud požární útok bude pod 20 vteřin tak vedoucí skočí do nádrže s vodou... Slib se musel dodržet a tak Martin Link spou s Jakubem Šimkem skončili v nádrži s vodou. Starší tým z Háje si nakonec z těchto závodů odnesl 1. místo. Na druhém místě skončil tým z Oseka a na 3. tým z Duchcova.

Děti poté přemluvili vedoucí, aby se mohlo spát v hasičárně, tedy ve stanech u hasičárny.

Spaní v hasičárně

Na další den byly další závody v Modlanech, nálada po závodech v Košťanech byla úžasná a tak děti dostaly nápad spát v hasičáně. Vedoucí po nemalé chvíli přemluvili a tak nic nestálo v cestě. K večeru si děti postavily stany u hasičárny ve kterých poté spaly. Nakoupilo se také občerstvení v podobě brambůrků a coly. Večer se také opékaly buřty, hrál se fotbal a dostihy při kterých o zábavu nebyla nouze. Na řadu poté přišla také stezka odvahy. Malý okruh okolo hřiště však především dívkám dělal problém. Na děti čekalo v křoví malé překvapení v podobě zlého ducha. Naštěstí to byl jen schovaný Martin Link,  kterým si děti mysleli že je doma a tak bylo o strach postaráno. Nakonec vše dopadlo dobře a šlo se brzo spát, jelikož ráno nás čekaly závody.