Modlany - požární útok

17. 11. 2011

Spaní v hasičárně

Na další den byly další závody v Modlanech, nálada po závodech v Košťanech byla úžasná a tak děti dostaly nápad spát v hasičáně. Vedoucí po nemalé chvíli přemluvili a tak nic nestálo v cestě. K večeru si děti postavily stany u hasičárny ve kterých poté spaly. Nakoupilo se také občerstvení v podobě brambůrků a coly. Večer se také opékaly buřty, hrál se fotbal a dostihy při kterých o zábavu nebyla nouze. Na řadu poté přišla také stezka odvahy. Malý okruh okolo hřiště však především dívkám dělal problém. Na děti čekalo v křoví malé překvapení v podobě zlého ducha. Naštěstí to byl jen schovaný Martin Link,  kterým si děti mysleli že je doma a tak bylo o strach postaráno. Nakonec vše dopadlo dobře a šlo se brzo spát, jelikož ráno nás čekaly závody.

19. červen Modlany - Požární útok

Hasičskej víkend byl završen v Modlanech, kdy se nám opět bohužel nevydařilo počasí a ke konci nás dokonce zastihnul déšť, před kterým jsme se museli schovat. Z toho důvodu byl také pouze jeden pokus na požární útok. Při našem pokusu o požární útok šlo vše hladce. Náběr vody byl přímo ukázkový a perfektní, dovoluji si říct, že dokonce jeden z našich nejlepších. První terč byl nastříkán v rekordním čase, ovšem u druhého proudu se vystkytla chyba a nástřik trval déle. Neúspěch děti pociťovali velmi silně, přesto se vedoucí snažili děti povzbudit, že to byl opravdu dobrý výkon a že příště se to už určitě podaří. A tak se starší tým z Háje umístil na 5. místě z celkových 8 týmů.