Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průběh roku 2011

7. 3. 2011

Průběh roku 2011 

 

Zde Vám budeme průběžně přinášet informace z celýh roku 2011, ze všech možných závodů a dalších činností. 

 

 

 

8. ledna Osek – Výročí Nelsonské katastrofy

 

Naši haisiči si jako každý rok společně s dalšími připoměli tuto katastrofu dolu Nelson u památníku v Oseku. Při slavnostním nástupu byly položeny věnce k pomínku a uctěna památka obětí katastrofy. Na závodu byly za Háj postaveny jak týmy přípravky, mladších, starších tak i dorostu.

Během závodu se plnili klasické disciplíny jako střelba, házení kroužků, zdravověda, topografie, požární ochrana a svalom žebříkem. Jelikož byla velká zima tak týmy, které doběhly si šly odpočinout a hrát do tělocvičny základní školy kde bylo tepleji. Vyhlášení výsledků proběhlo v jídelně. Bohužel se nám při tomto závodu moc nedařilo, ale jak se říká není důležité vyhrát ale zúčastnit se.

Přípravka: 1. Osek, 2. Háj, 3. Obrnice

Mladší: Háj na 7. místě

Starší: Háj na 5. místě

Dorost: 1. Osek, 2. Háj

Obrazek 

26. února Hostomice – Zimní sraz

 

Na těchto závodech se kromě klasických disciplín ještě plní některé zvláštní. Mezi ně patří tvorba plastiky z toho co děti najdou v lese a hlavně uvaření nějakého jídla. Po dlouhé debatě před samotnými závody kdy se navrhovali různá jídla, které by si děti rádi uvařili se nakonec rozhodlo, že se udělají bramboráčky. Již před závody se však museli připravit přísady a tak se den před konáním děti sešli a tyto věci si připravili. Na závodech vše probíhalo jak mělo a tým starších společně s dorostem, kteří na tyto závody jely uvařily výtečné bramboráčky s masovou směsí, na kterých si pochutnali i rozhodčí. Samotné závody probíhali perfektně a to se projevilo ve výsledcích.

Starší kategorie: 1. Háj, 2. Duchcov, 3. Osek

Dorost: 1. Háj

 

 

  

9. dubna Háj - 7. ročník Memoriálu Jaroslava Jaroše

Přestože se počasí zrovna nevyvedlo sešlo se nám letos na těchto závodech téměř 40 týmů jak z kategrie přípravka, mladší, starší i dorost. Letos k nám zavítali i týmy z daleka čehož si velmi vážíme.

Živou hudbu zde zajišťoval DJ spolu s naší moderátorkou. Nelézt jsme zde mohly také stánek s občerstvením nebo s cukrovou vatou.

Závod byl zahájen tradičně nástupem, kde také mimo jiné promluvil starosta obce Háj u Duchcova.

Na trati na závodníky čekalo 8 připravených disciplín jako střelba ze vzduchovek, džběrovka, topografie, hod granáty, požární ochrana, zdravověda, rozvinutí hadice na cíl a hlavolam.

Po závodech se děti mohly najíst ve zdejší Sokolovně, kde na ně čekal připravený guláš.

Přestože závod byl vyčerpávající a dlouhý všichni si to uživali a nemohly se dočkat vyhlášení výsledků.

V kategorii přípravka: 1. místo získal domácí tým z Háje

Kategorii mladší: 1. místo vyhrál tým Domoušice

Starší: 1. místo obsadil také tým z Háje

Dorost: 1. místo tým Háj

 

pr.jpg

 

Ceny všem vítězům předávali zástupci SDH Háj společně se starostou obce

Vítězové kategorie mladší, starší a dorost si na prvních místech odnesli skvělé ceny v podobě DVD přehrávačů. Ale i na ostatní závodníky čekaly skělé ceny.

Jako každročně na této soutěži vyhlašujeme Absolutního vítěze ze všech kategorií, který měl nejmenší počet trestných bodů.st.jpg

Letos si tento tým odnesl Putovní pohár Memoriálu Jaroslava Jaroše

A kde jinde by měl zůstat než doma o což se zasloužil tým starších z Háje

Nestranost výsledků a spravedlivé hodnocení disciplín pomáhali zajistit rozhodčí z jiných sborů, kterým patří díky za pomoc.

Zároven děkujeme organizátorům soutěže za její přípravu

Doufáme, že na dalším ročníku se opět uvidíme při stejné účasti

vs.jpg S pozdravem SDH Háj

 

16. dubna - Lhenice - 1. ročník soutěže o pohár starostky OSH Teplice

Při těchto závodech je postaveno družstvo s 9 členy, a plní se požární útok CTIF, a štafeta CTIF.

Pro většinu týmů a dětí jsou tyto závody velmi náročné jelikož se musí plnit řada těžkých a náročných úkolů jako například, že při závodu nesmí mluvit, musí dodržovat přesné pořadí a provádět různé úkony jak to je přesně stanoveno.

Počasí se udělalo přímo skvělé a každý tým mohl mít 2 pokusy na každou disciplínu.

I tak závody probíhali velmi rychle, přičemž o pauzách se pilovala strategie a další užitečné věci, aby vše bylo perfektní jelikož to je při těchto závodech třeba.

Nakonec to skončilo: 1. Místo - Lhenice-Hostomice

2. místo - Duchcov

3. místo - Háj

Děti si domů odvezly pohár a řadu další cen což bylo skvělé završení dne.

 

 

8. května - Lhenice - Lhenický dvojboj

Každý závodník prováděl disciplínu 60 metrů s překážkami. Nejlepší 4 časy z týmu se poté sečtou a přičtou se k času útoku. 16 nejlepších závdníků v jednotlivých kategorií dostane možnost 2. pokusu. Hájští se připravovali v rámci možností. Jonáš Jan za mladší chlapce dosáhl ve druhém pokusu 13. místa, Jiříčková Veronika ve druhém pokusu dosáhla 12. místa a hned za ní se umístila na 11. místě Tereza Kornová. Lepší pozici na 7. místě získala Tereza Bobáková. Časy těchto závodníků se sečetly a s výsledkem se šlo pokračovat v disciplíně požárního útoku, kde tým měl pouze jediný pokus. Tým z Háje starších se v požárním útoku umístil na 5. místě. Trenéři si však oddychli jelikož tým byl doplněn řadou mladších závodníků. V celkovém pořadí se Háj umístil na 6. místě. V rámci možností je to však považováno za dobrý výsledek. Závody probíhali do pozdních odpoledních hodin a tak na některých účastnících byla vidět již únava, a proto se nemohly dočkat až se pojede domů, možná i proto, že se hrálo MS v hokeji.

 

7. května - Jílová

Naši mladí hasiči byly pozváni do vzdálené Jílové v okrese Děčín. Na cestu se vydal jak tým přípravky s některými rodičema, tak také tým starších. na závodníky čekal závod v podobě štafetě požárních dvojic a běžnému požárnímu útoku. Soptíci si vedli přímo úžasně a zvládli i těžkou disciplínu jako byla štafeta požárních dvojic. Týmu starších se příliš nedařilo, ale i přesto si tyto závody všichni velmi dobře pochvalovali. Nakonec tým přípravky skončil

na 1. místě a malý soptíci z toho měli skutečně velkou radost. Tým starších však skončil na 7. místě.

 

8. května - Hostomice - Závěr hry plamen 2010/2011

Tento víkend byl skutečně velmi náročný a v neděli obzvlášť. Čekal nás opět závěr hry plamen kdy se plní následující disciplíny: útok CTIF, štafeta CTIF, štafeta 4x60 a běžný požární útok. Tyto všechny disciplíny se vždy vyhodnotí a k tomu se ještě přičtou výsledky ze štafety požárních dvojic, která probíhala v listopadu v Modlanech. Tým musí také předložit svou kroniku, kterou si vede. Po sečtení všech výsledků se stanoví jasný vítěz roku 2010/2011 a vítěz také postupuje do krajského kola.

Náš tým byl opět doplněn 5ti mladšími a přestože byl ve starší kategorii nalézaly se zde jen 4 starší dívky. Tým byl tedy již od počátku v nevýhodě, avšak odhodlání bylo veliké.

Již štafeta CTIF se relativně dobře povedla, zároven i štafeta 4x60. Avšak při útoku CTIF se vyskytly menší problémy a tým z Háje byl v této disciplíně diskvalifikován.

Naneštěsí v požárním útoku dosáhli nejlepšího výsledku čímž byli zpět ve hře. Bohužel během vyhlašování výsledků přišlo špatné počasí, a tak se závodníci museli před deštěm schovat do aut. Vyhlášení výsledků proběhlo tedy jen pro vedoucí.

1. Místo a postup do krajského kola: Hostomice-Lhenice

2. Místo - Háj u Duchcova

3. Místo - Duchcov

Pro vedoucí bylo však druhé místo vytouženým místem, a ani v něj nedoufali. Důvodem je nedostatečný počet starších závodníků, se kterýma by bylo možné se zúčastnit krajského kola a mít šanci. Avšak výsledek 2. místa s týmem, kde převažují mladší žáci je opravdu velmi perfektní výkon a můžeme na něj být právem pyšní.

 

4. června Osek - 3. ročník Osecké stříkačky + 85. výročí založení sboru v Oseku

Tento den byl opravdu nabitý událostma. Ráno probíhali závody dětí kde z Háje byly týmy přípravky, mladších a starších. Hned po nich vpoledne závodili dospělý (článek v sekci Dobrovolní hasiči) a odpoledne do noci v Háji probíhali 1. Hájské slavnosti!

dscf2499.jpg

Počasí opět přálo a tak vše závislo na závodnících a trenérech jakou zvolí taktiku. Hájská přípravka provedla naprosto perfektní požární útok, který byl bohužel pokořen oseckou přípravkou, která měla 2. pokus z důvodu selhání techniky. Tým z mladších byl doplněn 2 závodníky z Duchcova a přestože v této kategorii jsme nezávodili již delší čas, šlo vidět, že to stále umíme. Tým starších se opravdu snažil a šlo to vidět. Každý již byl netrpělivý jaké jsou výsledky.

Starší tým z Háje

Nakonec v kategorii přípravka: 1. místo Osek, 2. místo Háj

Mladší: Háj na 3. místě - což bylo milé překvapení

Starší: 1. místo Krupka, 2. místo Háj

 

 

dscf2448.jpg

Hájská přípravka

 

Vyčerpané děti pospíchaly co nejrychleji domů, jelikož se těšily na 1. Hájské slavnosti, které byly spojeny také s Dnem dětí.

5. června Teplice - 10. ročník o pohár ředitele HZS Teplice

Po náročné sobotě nás čekal ještě jeden den závodí a dobrých výsledků. Na tyto závody se vydal pouze tým starších. Čekala nás štafeta 4x60 a požární útok. Tým byl velmi vyrovnaný, avšak konkurence veliká. Při běhání štafeta tým z Háje dosáhnul opravdu skvělých výsledků a umístil se mezi nejlepší časy. Dobrý výsledek dívek ocenili nejen trenéři, ale i rozhodčí a organizátoři, kteří před týmem z Háje smekli. Byl tedy zadělán dobrý základ pro požární útoky. Bohužel při požárním útoku, kdy byl také jen jeden pokus, nás potkala menší smůla. Náběr, roztáhnutí bylo naprosto perfektní a ryhclé, avšak nástřik terče se protáhlo čímž byl dosažen horší výsledek. Nakonec se tým z Háje umístil na 5. místě.

 

18. června Košťany - Požární útok

Počasí se nám v tento den příliš nevydařilo, přesto byl starší tým z Háje velmi dobře naladěn. Soutěžilo se v požárním útoku na dva pokusy. První pokus byl proveden perfektně a druhým se to jen zlepšilo. Šlo vidět, že náš tým je už velmi dobře sehrán a každý už ví co má dělat. Na těchto závodech naštěstí nebyly nástřikové terče, ale pouze plechovky a tak bylo dosaženo perfektního času po 20 vteřin. A jelikož se vedoucí s dětma vsadili, že pokud požární útok bude pod 20 vteřin tak vedoucí skočí do nádrže s vodou... Slib se musel dodržet a tak Martin Link spou s Jakubem Šimkem skončili v nádrži s vodou. Starší tým z Háje si nakonec z těchto závodů odnesl 1. místo. Na druhém místě skončil tým z Oseka a na 3. tým z Duchcova.

Děti poté přemluvili vedoucí, aby se mohlo spát v hasičárně, tedy ve stanech u hasičárny.

Spaní v hasičárně

Na další den byly další závody v Modlanech, nálada po závodech v Košťanech byla úžasná a tak děti dostaly nápad spát v hasičáně. Vedoucí po nemalé chvíli přemluvili a tak nic nestálo v cestě. K večeru si děti postavily stany u hasičárny ve kterých poté spaly. Nakoupilo se také občerstvení v podobě brambůrků a coly. Večer se také opékaly buřty, hrál se fotbal a dostihy při kterých o zábavu nebyla nouze. Na řadu poté přišla také stezka odvahy. Malý okruh okolo hřiště však především dívkám dělal problém. Na děti čekalo v křoví malé překvapení v podobě zlého ducha. Naštěstí to byl jen schovaný Martin Link,  kterým si děti mysleli že je doma a tak bylo o strach postaráno. Nakonec vše dopadlo dobře a šlo se brzo spát, jelikož ráno nás čekaly závody.

 

19. červen Modlany - Požární útok

Hasičskej víkend byl završen v Modlanech, kdy se nám opět bohužel nevydařilo počasí a ke konci nás dokonce zastihnul déšť, před kterým jsme se museli schovat. Z toho důvodu byl také pouze jeden pokus na požární útok. Při našem pokusu o požární útok šlo vše hladce. Náběr vody byl přímo ukázkový a perfektní, dovoluji si říct, že dokonce jeden z našich nejlepších. První terč byl nastříkán v rekordním čase, ovšem u druhého proudu se vystkytla chyba a nástřik trval déle. Neúspěch děti pociťovali velmi silně, přesto se vedoucí snažili děti povzbudit, že to byl opravdu dobrý výkon a že příště se to už určitě podaří. A tak se starší tým z Háje umístil na 5. místě z celkových 8 týmů.

 

9. září až 12. září Sayda - Euroregion Krušnohoří aneb návrat zlatého týmu

Letos se tato tradiční soutěž konala na německé straně ve městečku Sayda, ve středním Sasku, kde své síly jako vždy prověří 8 týmů z České strany a 8 týmů z Německé strany. Na trati dlouhé 8 kilometrů na pěti členná družstva čekalo 12 disciplín. Mezi ty náročnější disciplíny patřilo stavění stěny z beden, přeprava vody kuželem, stočení savic do kruhu, stříkání ze džběrovky a pádlování v nafukovacím člunu, jako další disciplíny byly tísňové volání, určování přístrojů, pavoučí síť, prostrkávání míčku hadicí, shodit kuželky hadicí, požární útok a pletení copu z hadic. Závod je vždy rozdělen do dvou částí během dne, aby se děti mohli posilnit obědem a nabrat ztracenou sílu. Po samotných závodech probíhala volná zábava, kdy se děti mohli zabavit hraním ping pongu, volejbalu, šachů v životní velikosti a dalších her. Na večer byla přichystána pro děti i vedoucí diskotéka, kde se rozdíly ve věku závodníků a vedoucích zcela ztrácely. Příjemnou atmosféru doplňovala snaha komunikace českých týmů s německými, aby se zábava šířila nejen v uzavřených skupinkách. Vyhlášení výsledků probíhalo poslední den, v neděli při slavnostním nástupu. Z 15ti týmů se nejlepší německý tým Großolbersdorf 2 umístil na 5. místě. Jelikož panovala shoda na druhém místě, muselo dojít k rozstřelu při němž se tedy nakonec na 3. místě umístil Osek a 2. místo uhájil tým Bílence A. Avšak největší překvapení čekalo při vyhlášení 1. místa, na kterým se již počtvrté za sebou, umístil HÁJ U DUCHCOVA. Tomu, že by tým čtyř starších dívek a jednoho dorosteneckého chlapce mohl zvítězit již počtvrté za sebou, by uvěřil opravdu málokdo. Samy vedoucí a děti nevěděli zda být víc překvapený, nebo šťastný. Obrovskou euforii radosti střídala velká úleva a pocit klidu. Tým Háj u Duchcova si tak opět převzal nový putovní pohár, jelikož ten starý jim již zůstal doma. Po bouchání šampaňského následovalo rozloučení s přáteli i se zdravou konkurencí a uhánělo se domů. V domácí obci Háj u Duchcova na závodníky čekalo vřelé přivítání od obyvatel obce a slavnostní projížďka obcí za zvuků sirén hasičského vozu. Celý víkend se tedy uzavřel opět ve stylu hokejových či olympijských mistrů a dodržováním tradic jako například házení do vody, provolávání vítězného pokřiku a samozřejmě již pilování taktiky na další ročník, na který se již všichni moc těší. Vítězný tým tvoří: Tereza Kornová, Veronika Jiříčková, Petr Siřiště, Kamila Linková a Barbora Krausová a samozřejmě vedoucí Martin Link a Jakub Šimek

 

85ffde2484_79775982_v1.jpg

 

 

 

1. října - Duchcov - Hasičata v akci

Letos se konal druhý ročník této netradiční soutěže, kde hájský tým minulý rok vyhrál první místo. Letos nás tedy čekala obhajoba což se tedy příliš nevyvedlo, jelikož Háj starší skončil na 4. místě. I tak si ale děti užily hromadu legrace, přestože byla celkem zima. Samotný závod starších žáků byl spíše komický, jelikož se sutěžícím stala řada "trapasů" a tak byly od diváků odměněni alespon potleskem.

Svou první účast zde měli také mladší žáci z Háje, kteří se spojili s Obrnicema, tento tým získal 8. místo.

 

8. října - Modlany - Zahájení hry plamen 2011/2012

Je tu naše oblíbené zahájení hry plamen, které se letos opět konalo v Modlanech. V tento den se běhal branný závod a také štafeta dvojic což se obojí počítá do celkových výsledků plamene, který bude ukončen někdy v květnu s dalšími disciplínami.

Naši hájští borci si na těchto závodech získali dobrou startovní pozici na ukončení hry plamen.

V branném běhu se starší tým z Háje umístil na 2. místě a ve štafetě dvojic také na 2. místě, což v konečném výsledku přineslo prozatím 1. místo!

Jak je to možné? V branném závodě zvítězil tým z Hostomic, Háj se umístil na 2. místě a na 3. byl Duchcov. Přičemž na štafetě dvojic vyhrál 1. místo Duchcov, 2. Háj a 3. Hostomice.

V konečném součtu tedy Háj získal nejvíce bodů a má tak teda dobrou startovní pozici pro postup na kraj!

Proto všichni držte palce at se nám v květnu daří stejně dobře a postoupíme tak na krajské kolo!

 

29. listopadu Braňany - Branný běh

Opět jsme byli pozváni do sousedního okresu k našim tradičním hasičských přátelům z Braňan, kam Háj postavil dva týmy starších žáků. Bohužel k velkému zklamání vedoucích, se zde ukázala snižující se rychlost běhu dospívajících starších žáků. Díky tomu se týmy Háj starších umístili na 7. a 8. místě.

 

12. listopad - Osek - přípravka

Na těchto závodech se účastnila pouze přípravka. Z Háje tak bylo postaveno 5 nejmenších reprezentantů, kteří poměřovali své síly s dalšími „soptíky“. Celý závod byl pojat uvolněně a zábavně, a tak také nakonec byl vyhodnocen. Vyhráli všichni, kteří se zúčastnili a to doslova. Medaili za vítězství si zde odnesl každý malý i nejmenší závodník a tak tentokrát na nikoho nečekalo zklamání z prohry, ale naopak byl všude vidět dětský smích a radost. Na závodech s organizací kromě toho pomáhali také dobrovolníci z Háje a to i starší žáci, kteří když už nemohli závodit, se alespoň postavili do rolí rozhodčích.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář