Vaření s hasiči

26. 11. 2011

Modlany - 26. listopad

Pár hasičských týmů se sešlo na netradiční akci, kde se nejednalo o nic jinýho, než si uvařit a poté to sníst . Nemělo se jednat o jídlo ze sáčků, ale naopak se děti s tím jídlem měli snažit. Hájský tým se tak rozhodl uvařit buřt guláš. Nakoupily se veškeré suroviny, sehnalo se dříví, hrnec na vaření a další potřeby. Po příjezdu na místo soutěže si hájští vybrali místo a připravili si oheň, který se jim nakonec přeci jen podařilo zapálit. Hájští si vymysleli vylmi důmyslné a improvizované ohniště, na kterém se rozhodli vařit.

Samotní starší žáci - převážně Tereza Kornová a Martina Rédlová se ujali kuchařských povinností. Ale zapojili se i další, bud loupáním cibule, škrábáním brambor či jejich krájením. Hájský tým zde také poprvé "v akci" využil nové lavice a stůl, který sbor zakoupil. Všichni si tuto novinku pochvalovali a bylo vidět, že jsou skutečně potřeba, i když z počátku byly obavy o jejich přepravu (veoudíc Martin Link to však přeci jen do auta dostal). Vše šlo jako po másle, cibule byla oloupána a nakrájena a už se smažila, k tomu byly přidány nakrájené brambory, následovány nakrájenými buřty a různým kořením. Dokonce jediný chlapec Robert Korn se ujal kuchařských povinností například krájením chleba.

I přes počáteční obavy, probíhalo průběžné ochutnávání dobře a děti i trenéři se dokonce na guláš začínali těšit. I přestože Hájský začali vařit mezi posledními, byli skoro první hotovy. Každý dostal do ešusu porci guláše kolik chtěl a všem chutnalo. Guláš byl velmi sitý, trochu pálivější a bylo v něm trochu více buřtů, ale nikomu to nevadilo, jelikož to děti uvařili samy.

338294_240544282674766_100001575880064_677722_297572719_o.jpg

Poděkování také patří SDH Osek, který hájským zapůjčil pár potřebných věcí, které náš tým zapoměl

Poté následoval úklid místa "činu" rozloučení se s ostatními a následovala ještě odměna pro děti, jelikož byly celý den hodný a snažili se. Tak se jelo ještě do KFC, kde byl tento den zakončen hromadnou objednávkou. Domů se tedy Hájský tým vracel opravdu s plnýma pupkama

26112011938.jpg