Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. květen - Košťany - Závěr hry Plamen 2011/2012

23. 5. 2012

Košťany - Závěr hry Plamen 2011/2012

19. květen

Každoroční zakončení hry Plamen se pokaždé uskuteční v jiném městě (v Teplickém okresu). Letos toto břemeno na sebe vzal SDH v Košťanech. Na těchto závodech se rozhoduje, který tým postoupí do krajského kola (a tím tedy dostaneš šanci postoupit i na republikové kolo). Vítěz se určí součtem celkových výsledků z několika disciplín, a to: branný běh, štafeta dvojic, útok CTIF, štafeta CTIF, štafeta 4x60 a požární útok. Disciplín je tedy přímo požehnaně, a proto se branný běh a štafeta dvojic běhá vždy na podzim, při zahájení této celoroční hry. Jen pro připomínku se na podzim branný běh a štafeta dvojic konaly v Modlanech, kde se Háj starší umístil na stejnépozici jako Hostomice a Duchcov. Pro všechny tři týmy, byly tedy ráno 19. května síly vyrovnány a postup na krajské kolo záleželo na soutěžících a trenérech, jakou zvolí taktiku.

Jako první se běhala štafeta CTIF, při které je potřeba 9 závodníků - pro Háj starší bylo těžké sehnat 9 starších žáků, stejně jako každý rok, a proto i letos tento tým doplnily dvě mladší žačky, čímž jsme od počátku byli dost v nevýhodě. Složitá štafeta však byla zaběhnuta perfektně a bez žádných chyb, o což také trenérům šlo, jelikož byl pouze jediný pokus.

Jako další disciplína nás čekal útok CTIF - těžká disciplína, kde každý závodník má přesně dané povinnosti, které musí splnit, dále se při této disciplíně nesmí mluvit a musí se přesně dodržovat všechna pravidla. Za vše jsou trestné body a k tomu všemu stačí jedna chyba a tým je diskvalifikován. Hájský tým tuto disciplínu na své možnosti opět zvládl přímo skvěle, čímž byla naděje do dalších disciplín.

Dále se běhala štafeta 4x60. V této jediné disciplíně byly povoleny dva pokusy. Háj starší zaběhl úžasný čas, který byl bohužel pokořen soupeřem.

Poslední se běhal požární útok - opět jediný pokus. Tady se už opravdu rozhodovalo o všem. V této disciplíně Háj dosáhl nejlepšího času nástřiku... bylo tedy jasné, že celkové výsledky budou těsné, opravdu těsné.

Kromě těchto disciplín každý sbor, musel ještě předožit kroniku, kterou si vede.

Při konečných součtech byly výsledky nakonec takové:

ze 6 týmů -

1. místo a tím i postup na krajské kolo ... Hostomice

2. místo Háj - o jeden bod! Bohužel druhé místo získáváme asi již po čtvrté za sebou (snad se nám příští rok podaří konečně postoupit na ten kraj)

3. místo Duchcov - který bohužel na těchto závodech potkávala jedna smůla za druhou, ale i přesto se dokázali umístil na pěkném místě.

 

Trenéři však na své děti byli i tak dost pyšní!

A jelikož je tradice, že když nějaký tým zvítězí v požárním útoku, tak se jde házet do kádě s vodou... takže tam nakonec skončilo několik dětí z hájského týmu, ale i oba vedoucí, které se tam sice z části, ale podařilo dostat.

 

Háj starší:

Veronika Jiříčková

Tereza Kornová

Robert Korn

Martina Rédlová

Kamila Linková

Bára Krausová

Tereza Bobáková

Natálie Bobáková

Dominika Kornová

 

 

Odkaz na fotogalerii:

hajhasici.galerie.cz/5744081-kostany-zaver-plamene

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář