24. listopadu Modlany - Modlanská vařečka

26. 11. 2012

Modlanská vařečka

24. listopadu Modlany

V Modlanech se letos konal druhý ročník Modlanské vařečky, kde jednotlivá družstva hasičů mají za úkol uvařit si vlastní jídlo. Tým může tvořit až 10 dětí libovolného věku, tento tým má za úkol připravit dva pokrmy - předkrm a hlavní chod - bez pomoci vedoucích a hlavně přímo na místě. U hájského týmu byla před závody zajímavá rozprava co se bude vařit. Větší problém bylo ovšem sehnat všechny potřebné věci na vaření - jako hrnce, grily, rošty a hlavně nakoupit ingredience. Vše se nám nakonec podařilo, a tak jsme mohli vyjet na Modlanskou vařečku.

546895_448390611891178_1240890018_n.jpg

Každý měl něco na práci: Tereza Jarošová krájí, Robrt Korn míchá,

Tereza Kornová přidává suroviny

Háj byl na místě mezi prvními, a tak si mohl vybrat výhodnou pozici pro své vaření. Jako první bylo vykopání jámy, kde bude ohniště. Snažili jsme se ji vykopat, tak abychom tam pak tu trávu mohli vrátit, jakože jsme tu vůbec nebyli. Po vykopání jámy následovalo rozdělání ohně, což se povedlo hned na první pokus. Poté se už začalo vařit. Na provizorním pultíku se krájelo, sekalo a u ohně zase neustále míchalo. Háj se jako předkrm rozhodl udělat spíše snídani a to jakýsi druh vajíček. Po rozklepání 21 vajíček byla na světě ohromná porce snídaně.

34997_448390708557835_2111158446_n.jpg

První chod (předkrm) se jedl ze společného talíře

Jako hlavní chod se Háj rozhodl udělat brambory a krkovici. Krkovici se podařilo udělat přímo úžasnou. Za to brambory se moc nepovedly, ale tým si nakonec poradil a udělal z nich šťouchané brambory.

wp_000351.jpg

Hlavní chod: štouchané brambory a krkovice

Je třeba říct, že opravdu celý tým se zapojoval. Někdo krájel, někdo přidával suroviny do hrnce, někdo zase míchal, někdo ochutnával.

Porota byla nekompromisní. První jídlo, předkrm vajíčka, bylo ohodnoceno 3 body z 10, jelikož se moc nepovedla a byla spíše nazývána hájským popcornem. Zato hlavní chod to už bylo něco jiného. Po ochutnání hlavního chodu porotce vykřikl, že nic takového ještě nejedl. Hlavní jídlo, tak bylo ohodnoceno 10 body z 10 a bylo nejlepším jídlem na závodech, které všem chutnalo. Bohužel v konečném součtu se i s nejlepším hlavním jídlem Háj umístil na posledním 4. místě, jelikož ostatní týmy měli vyrovnaný předkrm a i hlavní chod. Rozdíl bodů byl jen minimální.

556718_448390905224482_1850170473_n.jpg

Háj na závodech vysílal i kouřové signály domů, jaká je situace

Toto umístění, ale nikomu nevadilo. Hlavní bylo se zúčastnit a užít si trochu srandy, což zde opravdu nechybělo. A hlavně jsme viděli, že hájský děti se pomalu připravují do života...

Odkaz na fotogalerii:

hajhasici.galerie.cz/5927496-modlanska-varecka