27. října - Braňany

27. 10. 2012

Závody v Braňanech

27. října

Počasí se nám tento den přímo pokazilo. Tento den začalo poprvé sněžit, a ne málo. Kromě lehkého sněžení tu ovšem byl ještě nepříjemný mráz a země byla dost promočená. Už ráno na srazu před hasičárnou šlo vidět, jak jsou někteří promrzí. Naštěstí v Braňanech byli připraveni i na toto hrozné počasí (s teplým čajem a hlavně velkou clubovnou, kam se všichni vešli a kde bylo příjemné teplíčko). Na závody Hájský přijeli, jako první a tak si mohli také vybírat nejlepší místa,přičemž na závodech také vybíhali, jako první.

Háj letos postavil 2 družstva přípravky (přičemž jedno družstvo bylo smíšené spolu s Braňanama a Obrnicema), dále 1 družstvo mladších a 1 starších. Všechny družstva byla po 4 závodnících, a proto také Háj na závody musel jet s největším počtem osobních vozů, jelikož jelo i dost rodičů.

Na závodníky čekala krátká, ale dost rozbahněná trasa, na které byly tyto disciplíny: střelba ze vzduchovek, lano, uzle, zdravověda, požární ochrana, topografie a granáty. Všem závodníkům bylo na trase dost zima a to i doprovodu, který běžel s přípravkou. Některým se dokonce klepaly ruce zimou při střelbě, nebo házení granátů, a tak byly výsledky horší. Nasazení a zápal dětí bylo možné vidět na jejich oblečení, jelikož po zdolání trati se nenašly jediné čisté a suché boty, nebo kalhoty. Rodiče, tak mnohdy čekalo milé překvapení.

Čekání na výsledky si mnozí krátili první koulovačkou v sezoně, hraním na babu v clubovně, nebo balením kluků z jiných družstev . Každý si tak našel zálibu, včetně rodičů, kteří si skvěle poklábosili.

552245_436874116376161_14767154_n.jpg

Celkové výsledky:

Kategorie přípravka z celkových 3 družstev:

1. Obrnice - celkový počet bodů 30

2. Háj - 35 bodů

3. Smíšené družstvo Háj+Obrnice+Braňany - 49 bodů

Kategorie mladší z celkových 4 družstev:

1. Obrnice 1 - 37 bodů

2. Obrnice 2 - 43 bodů

3. Háj - 66 bodů

4. Hora sv. Kateřiny - 66 bodů

Kategorie starší z celkových 4 družstev:

1. Braňany 1 - 22 bodů

2. Háj - 31 bodů

3. Braňany 2 - 33 bodů

4. Lhenice - 36 bodů

553993_436874866376086_1088534216_n.jpg

Přestože výsledky a výkony mohly být lepší, tak i přesto jsme ze závodů jeli spokojeni, jelikož si každý tým a každý závodník domů vezl pohár a medajly.

Fotky naleznete na našem facebooku!