7. ledna - Osek Nelson

16. 1. 2012

7. ledna v Oseku -Výročí Nelsonské katastrofy

Jako každoročně, tak i letos se Hájské týmy zúčastnily závodů v Oseku. Letos při uctění památky padlým horníkům při Nelsonské katastrofy pokládali věnce zástupci města, členové různých českých a německých hornických spolků a zástupci hasičů, přičemž hrála hudba.

Tento rok se na tyto závody sjel rekordní počet týmů (teplického, mosteckého, lounského), dohromady ze všech kategorií se závodu účastnilo přes 50 týmů! Konkurence tedy bylo přímo obrovská. A zátěž nečekala jen na děti, ale i na rozhodčí, kteří museli několik hodin strávit na stanovištích. Počasí nám bohužel příliš nepřálo a s velkou zimou se střídal déšť se sněžením. Ternén, tak byl velmi náročný na překonání a neobešlo se to i bez pádů.

Po závodě, kde soutěžící plnili následující disciplíny - střelba ze vzduchovek, hod kroužky, požární ochrana, zdravověda, topografie, svalom žebříkem - se děti mohli zabavit v tělocvičně ZŠ Osek, kde nebyla taková zima jak na trati.

I přes velký počet týmů, vše probíhalo celkem rychle a tak byl kolem 14 hodiny závod u konce a mohlo se přejít k vyhlašování výsledků.

V kategorii přípavka: celkově 5 družstev

1. Místo - Osek - 33 bodů

2. Místo - Háj u Duchcova - 38 bodů

3. Místo - Obrnice - 41 bodů

V kategorii mladší: celkově 17 družstev

1. Místo - Duchcov - 33 bodů

2. Místo - Osek B - 37 bodů

3. Místo - Osek A - 38 bodů

7. Místo - Háj u Duchcova - 43 bodů

V kategorii starší: celkově 17 družstev!

1. Místo - Háj u Duchcova - 23 bodů

2. Místo - Obrnice - 27 bodů

3. Místo - Domoušice - 28 bodů

Kategorie dorost letos nebyla otevřena, jelikož se všechny kolektivy mladých hasičů potýkají s nedostatkem dorostenců a tudíž přihlášení dorosteneckých týmů bylo pro řadu sborů nemyslitelné.

Vítězství, které tedy dosáhli starší žáci je opravdu zasloužené, jelikož porazili dalších 16 kvalitních týmů, proto nezbývá nic jiného než gratulovat. Mzi Hájskými týmy byla také před závody v Oseku vyhlášena menší soutěž právě mezi Hájskými týmy. Ten tým, který se umístí na nejlepším místě si mohl vybrat, kam chce na výlet. Přípravka tedy chtěla do cukrárny, mladší do bazénu do Biliny a starší do bazénu do Mostu... no starší tým se umístil nejlépe, a tak vyhrál výlet do bazénu do Mostu.

Zbývá ještě říct, že mladší tým, který se umístil na 7. místě udělal trenérům brovskou radost. Tento tým je nevyvážený a je tvořen několika dětmi, které ted přišli z kategorie přípravka. Výsledek, který tým dosáhl je proto velmi dobrý a vedoucím udělal skutečně radost.

ta.jpg

NAŠI VÍTĚZOVÉ