Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. červen Osek - 3. ročník Osecké stříkačky

15. 6. 2012

Osek - 3. ročník osecké stříkačky

9. červen

Na tyto závody Háj postavil družstva ve všech kategoriích, tedy v přípravce, v mladší a i ve starší kategorii. Postavení družstev však nebylo bez problému, jelikož několik závodníků z přípravky muselo běhat také za mladší družstvo a poté jedna mladší žačka musela utíkat ještě za starší žáky. Děti toho měly tedy skutečně hodně na práci. Závody ještě probíhaly na dvou základnách, takže to opravdu rychle odsýpalo, tedy hlavně pro vedoucí to, kteří se nezastavili.

Během zahajovacího nástupu došlo k veřejnému popřání dvěma starším žačkám z Háje - Martině Rédlové a Barboře Krausové, které měly před několika dny narozeniny. Byl jim také předán menší dárek od SDH Háj.

 

sam_1114.jpg

 

 

Jako první běžela kategorie přípravka, kde byly dva pokusy. Tato kategorie má všechny hadice na základně, již spojené, a tak stačí jen přiběhnout, vzít a utíkat, ale i tak to byly velké nervy

Z celkových 3 družstev jsou výsledky takové:

1. místo Háj - čas požárního útoku 23,2

2. Osek - 24,2

3. Modlany - 31,1

 

V kategorii mladší už to bylo horší. Nejen, že naši mladší žáci jsou v této kategorii nejmladší, ale je jich hlavně málo, a tak tým musel být doplněn 3 závodníky z přípravky. Hlavní cíl byl tedy mít platné časy, což se nakonec povedlo.

Z celkových 8 družstev jsou výsledky takové:

1. Lhenice - 21,4

2. Krupka - 23,1

3. Obrnice - 23,6

4. Osek I - 24,6

5. Světec - 31,7

6. Chabařovice - 33,5

7. Háj - 46,1

8. Osek II

 

Ve starší kategorii je to vždy nejnapínavější, a tak tomu bylo i tentokrát. Skvělé časy střídaly ještě lepší, přičemž během druhých pokusech šlo už o všechno. Každá desetina vteřiny rozhodovala o všem. Velkou roly také hrálo to, že tým byl doplněn dvěma náhradníky - z toho jedna byla dokonce mladší žačka. Na pozici strojníka se, tak přesunul trochu nervozní Robert Korn (který dělal rozdělovač) - svou práci jako strojník však zvládl přímo skvěle a je na místě velká pochvala.

Z celkových 9 družstev jsou výsledky takové:

1. Hostomice - 20,5

2. Háj - 20,8 - (první pokus byl zaběhnut čas 22,8)

3. Lhenice - 22,3

4. Osek - 24,3

5. Chabařovice - 26,1

6. Světec - 27,8

7. Modlany - 35,9

8. Chabařovice II - 36,2

9. Úpořiny - 39,9

 

Video z vítězného pokusu:

 

Na závěr je třeba říct, že tento den starší žáci po celou dobu závodů opravdu hodně pomáhali za což jim patří velké díky.

Bohužel během vyhlašování výsledků nás zaskočila trochu větší přehánka, a tak vyhlášení proběhlo skutečně rychle, přičemž domů jsme jeli dost promočení. Kromě skvělých cen, jsme si domů odvezli také úžasný skleněný putovní pohár. V hasičárně došlo následně k bouchnutí šampána a ke krájení dortu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář