Most - Euroregion Krušnohoří 2012

23. 9. 2012

Euroregion Krušnohoří - MOST 2012

21. září - 23. září 2012

Letošní ročník této mezinárodní soutěže se konal v Mostě na Benediktu. Na soutěž přijelo opět 8 českých týmů a 8 německých týmů, aby spolu poměřili své síly a ukázalo se, kdo je tento rok mistrem Euroregionu.

Háj na tyto závody pečlivě trénoval a byl připraven. Co osud však nechtěl, tak den před odjezdem na závody jedna členka týmu vážně onemocněla, a tak za ní musela nastoupit náhradnice, která ovšem na tyto závody netrénovala. Vše se tedy dohánělo za pochodu.

V pátek probíhalo ubytování a seznamovací nástup následovaný opékáním buřtů u ohně, kde se někteří sbližovali. V pátek bylo dobré dodržet večerku, aby byli všichni vyspalí na druhé den, kdy je čekali důležité závody.

Přestože v noci z pátka na sobotu pršela a v sobotu ráno to vypadalo, že i celý den bude pršet, tak se počasí nakonec celkem zadařilo a bylo přímo ideální k hasičskému sportu. Po vydatné snídani následoval start závodu. Týmy na trať, kde bylo 12 disciplín (vzduchovka, koloběžky, slalom s požárním žebříkem, prostrčení míčku hadicí, džberovka, bedny, stopy, chůdy, rozvinutí hadice na cíl, požární útok, stočení savic a splétání hadic) chodili po 5 minutách. Hájský tým si vylosoval 10. pořadí, což bylo ideální.

První část závodu probíhala hladce - vzduchovky byly perfektní, na koloběžkách byl zajetý nejrychlejší čas ze všech (i přes menší nehodu), slalom byl bez problému, prostrčení míčku bylo ukázkové a velmi rychlé, na džberovce probíhalo vše více méně dobře až na menší přešlap a na závěr první části byla stěna z beden, kde Háj provedl tuto disciplínu novým a fikaným způsobem, což se ovšem nelíbilo některým ostatním týmům, a tak byl Háj donucen tuto disciplínu opakovat - ovšem v oboudvou případech (těžký i lehký způsob) Háj postavil stěnu ze všech beden, tedy ze 30 a nebyl zde problém. Po první části byli všichni spokojení, i když jsme věděli, že náš tým neměl nejlepší výsledky, byla to více než výborná výchozí pozice na druhou část závodu. Po celou dobu závodu samozřejmě nechybělo doplňování energie od trenérů v podobě cukru apod, aby byly dosaženy nejlepší výsledky.

Po velmi dobrém obědu následovala druhá část - stopy zvířat byly bez problému, chůdy profesionální, ovšem poté došlo na disciplínu, která vesměs rozhodovala celý závod - rozvinutí hadice na cíl. Disciplína, kde se tým bud může dostat hodně dopředu před všechny ostatní, nebo se může sám ze soutěže vyřadit. Na této disciplíně bylo možné získat až 45 trestných bodů, tedy skutečně hodně, když se vezme, že na ostatních disciplínách favorité získávali nuly. Kuželky tedy opravdu rozhodovaly a věděli to všichni, proto tato disciplína byla nejvíc nervů drásající. Háj zde byl s výsledkem 28 trestných bodů spíše v té lepší půlce (nejlepší byly 24). Po této disciplíně tedy šlo už opravdu o všechno a nesměla se udělat žádná chyba a věděli to i ostatní týmy. Jako další byl požární útok, kde nebyl problém a dále stočení savic, kde vše šlo také podle plánu. Menší zaškobrtnutí se stalo na poslední disciplíně pletení copu, která byla královská disciplína našeho týmu.

Výsledky byly tentokrát velmi vyrovnané oproti minulým ročníkům, kde byly rozdíly v desítkách trestných bodů, tak ted to bylo opravdu o každý bodík. Po závodech si tým odpočinul a jako obvykle začaly spekulace, jak jsme se asi umístili. Výsledky se ovšem vyhlašovaly až druhý den, a tak jsme museli dlouze čekat. Čekání nám zkrátil turnaj v bowlingu, společenský večer a diskotéka, kde Háj pomohl rozhýbat parket.

Druhý den byl ve znamení nervozity... čekalo se na vyhodnocení a na to, kdo se stane vítězem. Ještě před vyhlášením celkových výsledků se vyhlašovaly výsledky v turnaji v bowlingu, kde se Háj umístil na 5. místě. Nakonec se po dlouhé době dostalo na vyhlašování dlouho očekávaných výsledků.

Z celkových 16 týmů jsou výsledky takové:

1. místo Bílence 1 - 40 trestných bodů

2. místo Háj - 45 trestných bodů

3. Cítoliby - 51 trestných bodů

4. Osek - 51

5. Lenešice - 63

6. Bílence 2 - 64

7. Bobritzsch 1 - 66

8. Hora sv. Kateřiny - 69

9. Obrnice - 73

10. GroBolbersdorf 1 - 90

11. Lugau 1 - 95

12. Bobrtzsich 2 - 110

13. Lugau 2 - 111

14. Zwonitz 2 - 129

15. GroBolbersdorf 2 - 145

16. Zwonitz 1 - 186

Háj letos bohužel neobhájil po páté putovní pohár, ale umístil se i tak na velmi pěkném a tvrdě vybojovaném 2. místě. Náš tým toto místo ovšem přijal s nadšením a vítězům Bílence vítězství dokonce přál. Háj kromě toho ukázal, že umí také prohrávat a s vítěznými Bílencemi si šel po vyhlášení podat ruku, ťuknout, připít z poháru a společně se vyfotit. Trenéři konstatovali, že náš tým letos nikde neudělal žádnou chybu, ale že ostatní byli prostě lepší než my. Již na přiští rok však hodláme znovu bojovat o první místo i s našimi přáteli z Bílence.

sam_1822.jpg

Jednu smutnou věc je však nutné zmínit a napsat. Po celou dobu závodů, od příjezdu až po vyhlášení výsledků, náš tým cítil od některých jedinců, ale i celých týmů dost silnou zášť a nepřátelské chování. Je smutné, že se někteří dokázali snížit k takovému chování, které nám celé závody znechutili a dozvěděli jsme se, že lidé, o kterých si myslíme, že jsou naši přátelé jimi ve skutečnosti nejsou. Snad tito lidé měli radost, když konečně Háj nevyhrál - abych však řekl pravdu, my měly také radost, že jsme byli druzí.

I přes zvláštní chování některých lidí jsme si tento víkend naplno užili. Byl plný zážitků, zábavy a výsledků. Musíme říct, že náš tým opravdu makal a předvedl ze sebe to nejlepší a že jsme na něj hrdý. Dosáhli jsme opět skvělého výsledku!

Na závěr je ještě třeba zmínit, že Háj na těchto závodech měl na starosti, zařizoval a pomáhal na dvou disciplínách! Takže děkujeme také rzhodčím z Háje, kteří se do této soutěže zapojili.

Již ted se nemůžeme dočkat dalšího ročníku příští rok na německé straně!