14. září - Tondův soptík

18. 9. 2013

3. ročník Tondův soptík

Osek 14. září

Tyto závody, které se konají v Oseku jsou určeny pouze pro závodníky z řad přípravky a hlavní moto je, že si to mladí soptíci musejí užít a každý si musí odvést medaily. Počasí se na tyto závody, jako zázrakem uklidnilo (krásně svítilo sluníčko), protože dny předtím a  i poté celé propršely. Hájská přípravka před těmito závody měla pouze jediný a ještě trochu rychlejší trénink. Popravdě jsme se na závody nepřipravili přesně podle představ. Především uzle a zdravovědu jsme vzali trochu hopem, avšak značky a ostatní děti skvěle uměly. Na závody jsme se vydali se čtyřmi závodníky, avšak domů jsme se poté vrátili s pěti závodníky

Na děti čekalo několik nelehkých disciplín: přeběhnutí lávky, házení míčku, uzle, házení granátem, značky topografie, spojování hadic, házení kroužků, slalom s míčkem a zdravověda. Některé disciplíny se nám podařily lépe, některé hůře. Závody probíhaly velmi rychle, a tak brzy všichni odběhli, najedli se a mohlo se čekat na vyhlášení výsledků. Závodu se také nečekaně zúčastnil mladší bráška jednoho z našich dlouhodobých závodníků, a to teprve tříletý Vojtíšek Průša, který běžel aniž by kdykoliv předtím byl na nějakým tréninku nebo věděl co ho tam čeká. Musíme uznat, že vše zvládnl dobře a stal se již novým členem našeho kolektivu mladých hasičů - proto jsme se domů vrátili s více závodníky.

Jak bylo řečeno na začátku každý závodník si ze závodů odnáší medaily, přičemž na tři nejlepší čekaly i hodnotné ceny. Největší překvapení nás čekalo, když vyhlašovali vítěze závodu, tedy 1. místo, které obsadila Natálka Šuleková z Háje. Natálka si převzala doslova obří medaily, obří pohár a další hodnotné ceny. Oslava byla na místě, Háj má nejlepšího závodníka... vlastně dokonce závodnici v kategorii přípravka!