22. června - výročí 80. let založení sboru v Košťanech

23. 6. 2013

Výročí 80. let založení sboru v Košťanech

22. června Košťany

Tuto sobotu jsme se do Košťan vydali s přípravkou a mladším družstvem, kde nás čekal jeden pokus požárního útoku.Na závody jsme se vydali společně s naším hasičským vozem IFOU, takže děti měly po cestě malý zážitek. V Košťanech slavnostní den započal spanilou jízdou, která se všem moc líbila.

Poté si děti užily společnou prohlídku všech hasičských vozů, včetně těch úplně nejstarších. Po prohlídce následovaly samotné závody, kde se hájské přípravce velmi dařilo. Mladší družstvo při svém pokusu také předvedlo skvělý výkon, který byl zcela bez chyby, takže všichni mohli být spokojeni. Přesně ve 12:00 se v Košťanech na úřadě konala hasičská svatba, a tak museli organizátoři soutěže nachvíli pryč, čímž se nachvíli přerušily závody. Hned potom co se svatba uskutečnila, tak se všichni, včetně ženicha a nevěsty, objevili na místě konání závodů. Při házení kytice se stala úžasná věc. Svatební kytici chytila jedna z maminek hájské přípravky, která ještě není vdaná, a tak na muže doma čekalo menší překvapení.

Díky návratu organizátorů se svatby mohlo dojít k vyhlášení výsledků závodů.

V kategorii přípravka ze 4 družstev:

1. místo Háj - čas útoku 0:27:10

2. místo Úpořiny - 0:30:28

3. místo Osek - 0:44:89

V kategorii mladší z 11 družstev:

1. Chabařovice A - čas útoku 0:23:86

2. Srbice - 0:24:35

3. Košťany A - 0:26:09

4. Háj - 0:27:05

Výsledky mladšího družstva nás mile potěšily a udělaly nám radost. U přípravky jsme byli opět přesvědčeni, že je jedna z nejlepších.

Po vyhlášení výsledků ze závodů mladých hasičů dále pokračoval program slavností, což už je ovšem záležitost o které píšeme v naší rubrice Dobrovolní hasiči - Rok 2013. Celkově to byl moc pěkný a úspěšný den...

Odkaz na fotogalerii z celého dne:

hajhasici.rajce.idnes.cz/Vyroci_80._let_zalozeni_sboru_v_Kostanech/