27. dubna - 9. ročník Memoriálu Jaroslava Jaroše

9. ročník Memoriálu Jaroslava Jaroše

v Háji u Duchcova

27. dubna 2013

Letos nám bohužel počasí moc nepřálo. Organizátoři měli velkou obavu z deště, ale co víc i z bouřek, které byly hlášeny. Naneštěstí pršelo jen noc před závody a během samotných závodů nás žádná větší přehánka nezastihla, díky čemuž si všichni oddychli. I přesto se ovšem dostavila trochu větší zima a našli se tu i nějací zmrzlí rozhodčí.

Počasí ovšem neodlákalo žádné závodníky ani družstva, ba naopak. Letošní ročník opět trhnul rekord v počtu týmů, který byl letos nejvyšší a činil rovných 47 družstev ze 4 okresů (teplický okres, mostecký okres, lounský okres a chomutovský okres) a jedné mezinárodní účasti z Německa (partnerská obec Kreischa). Celkově zde tak bylo téměž na 300 soutěžících a 100 rozhodčích  z 18 sborů, tedy měst a obcí, což je skutečně úctyhodné číslo! Nelehký úkol, tak měli organizátoři, kteří museli zajistit hladký a hlavně rychlý průběh soutěže. Toho se docílilo opět díky dvukolovému systému, tedy že na trase byly vždy 2x 8 stanovišť a v jednu chvíli tak vybíhali 2 týmy zároveň - každý ovšem bud po žluté, nebo modré trase, kde byla totožná žlutá nebo modrá stanoviště. Celý závod i s vyhlášením výsledků, tak skončil ve 13:00!!! A to zde bylo 47 družstev!

lidi.jpg

Hladký průběh soutěže však pomohli zajistit samotné sbory, které dodávali povinně alespon jednoho rozhodčího, samozřejmě zde také byli rozhodčí z Háje u Duchcova, kde se soutěž pořádala. Na trati tak bylo skoro 3/5 rozhodčích z jiných sborů - čímž bylo také zajištěno férové rozhodování. Nikdo tedy nemůže tvrdit, že zde nějaký tým vyhrál podvodem, jelikož na každém stanovišti bylo několik různých lidí z různých sborů. Poděkování tedy patří všem rozhodčím ze sborů, ale hlavně také rozhodčím z Háje u Duchcova, kteří mnohdy ani nejsou členy SDH, ale i přesto šli pomoct při techto závodech. Děkujeme!

strika.jpg

Poděkování ještě jednou tedy patří opravdu všem, kteří se na závodech jakýmkoliv způsobem podíleli. Všem rozhodčím, pomocníkům, dobrovolníkům, ale i soutěžícím a hostům. Poděkování také patří týmu z Německé Kreischy, kteří se našeho závodu zúčastnili a předvedli pěkný výkon. Závody byly financovány z projektu Mikroregion Stropník programu Evropské Unie Ziel 3/ Cíl 3.

Na trati závodu bylo celkem 2x 8 stanovišť a to: střelba ze vzduchovek, džberovka, topografie, požární ochrana, hod na cíl, zdravověda, rozvinutí hadice na cíl a hlavolam.

Letos se závodníci mohli opět tešit na zajímavé a lákavé ceny, např. v podobě deskových her pro každého z vítězného družstva, stříkací pistole, flashdisky, sluchátka, pizza apod.

ceny.jpg

12. Kreischa - 76 bodů

13. Hostomice - 82 bodů

14. Košťany - 86 bodů

Absolutní vítěz - s nejmenším počtem trestných bodů - Háj starší (14 bodů) - obdrželi putovní pohář Memoriálu Jaroslava Jaroše a pizzu v podobě ceny.

vysledky.jpg

V případě, že nějaké týmy měli stejný celkový výsledek, tak vždy rozhodovalo, který tým má nejmenší počet trestných bodů (byl na lepším místě). V případě, že byl i stejný počet trestných bodů, tak se postupovalo od prvního stanoviště, kde opět rozhodoval nejmenší počet trestnch bodů.

Vítězové z Háje u Duchcova: Romanka Kubrychtová, Štěpánka Zeidlerová, Natálka Šuleková, Péta Nikoluk, Míša Bozetický, Míša Jahodář, Honzík Masopust, Jakub Zeman, Lucka Punčochářová, Maruška Pokorná, Dominika Kornová, Filip a Vlasta Šmejkalovi, Péta Jonáš, Jára Bláha, Pája Hejl, Adam Masopust, Martin Punčochář, Tereza Kornová, Kamila Linková, Martina Rédlová, Robert Korn, Bára Krausová, Lukáš Kadeřábek, Tereza Jarošová.

Hájské týmy poté čekaly velké oslavy, jelikož před samotnými závody pilně a poctivě trénovali.

Poděkování patří i sponzorům:

PORCULA & UJEPO -ZSCHERPOVÁ KVĚTOSLAVA

POTRAVINY - EVA DVOŘÁKOVÁ

PAN JUDr. BENNO EICHLER

PAN JAN URBANCZCIK

AUTODOPRAVA - JAROSLAV VLACH

MA TRADING, s. r. o. - ANTONÍN MEJTSKÝ

PAN JAN URBANCZCIK

VITRABLOK, s. r. o.

KEBABÁČEK OSEK

OBEC HÁJ U DUCHCOVA

Odkaz na fotogalerii:

hajhasici.rajce.idnes.cz/9._rocnik_Memorialu_Jaroslava_Jarose/

spolecna.jpg

Těšíme se na Vás i příští rok!

SDH HÁJ U DUCHCOVA DĚKUJE!

Závody byly financovány prostřednictvím dotace z projektu Mikroregionu Stropník z programu Evropské unie ZIEL 3/CÍL 3.

20100929_629_cil3.jpg

20100929_629_eu.jpg