4. května - Měrunice

13. 5. 2013

Měrunice

4. května

Po dlouhé době jsme se s mladými hasiči vydali do Měrunic, kde nás dlouho nikdo neviděl a asi i nikoho jiného. Na závody v požárním útoku přijelo méně týmů, než je v teplickém okresu obvyklé. Příčinou bylo ošklivé počasí, ale také probíhání soutěže dospělých hasičů o novou mašinu v Lounech, kam se všichni ostatní vydali. Tím líp pro Háj. Tedy tyto závody v Měrunicích byly pro nás prvními závody v sezoně, kde se běhal požární útok. Jelikož to bylo hned týden po závodech v Háji, které náš sbor pořádal, bylo málo času na trénování a panovaly obavy, jak budou vypadat naše první požární útoky. Nejhorší obavy byly s mladšíma, kteří nově přešli z kategorie přípravka do kategorie mladší. V kategorii přípravka byli zvyklí mít hadice spojené a jen je roztáhnout, ale nyní v mladších si vše museli zapojit sami. A do toho jsmě měli toho málo času na trénování... I tak jsme vyjeli!

947277_522617901135115_1232768469_n.jpg

V Měrunicích byly jen dvě kategorie, mladší a starší a povoleny byly dva pokusy, takže se mělo co vylepšovat. Během prvního pokusu mladších žáků se vyskytli menší komplikace, které se ovšem napravily během druhého požárního útoku. Během prvního útoku staršího družstva jsme objevili několik chyb a mezer, které jsme hned aplikovali do druhého útoku, který byl podstatněji rychlejší (během prvního útoku došlo navíc k menším komplikacím, když se rozpojila hadice).

Nakonec výsledky:

Mladší kategorie ze 6 družstev:

1. místo Srbice - čas útoku 0:35:14

2. místo Háj - 0:49:48

3. Měrunice - 0:54:25

Starší kategorie ze 4 družstev:

1. místo Háj - čas útoku 0:29:31

2. místo Srbice - 0:29:93

3. místo Duchcov - 0:30:54

S prvníma závodama v sezoně jsme byli spokojeni. Bylo to bráno hlavně, jako trénink, ale nakonec to bylo i potěšení. Zajímavé jsou výsledky v kategorii starší, kde tři týmy mají skoro stejný čas požárního útoku v jedné vteřině. Tyto tři týmy mezi sebou budou neustále bojovat o to, kdo zaběhne lepší požární útok.