5. května - Lhenický dvojboj

13. 5. 2013

Lhenický dvojboj

5. května Lhenice

Hasičský víkend pokračoval, ale tentokrát pouze se starším družstvem a to ve Lhenicích, kde nás čekala obávaná šedesátka s překážkami (dva pokusy) a požární útok (jeden pokus). Na trénování šedesátky náš tým neměl moc času a tak jsme se rozhodli to prostě risknout a že uvidíme nějaké výsledky.

Nejlepší čas za dívky (a i celkově z našeho týmu) z našeho družstva zaběhla Tereza Kornová a to čas 0:17:10, se kterým se dokonce v kategorii dívky umístila na pěkném 3. místě a odvezla si domů medaily. Druhý nejlepší čas dívěk měla Veronika Jiříčková 0:21:02, která se ovšem umístila podstatně hůře. A třetí dívka Bára Krausová zaběhla čas 0:21:39.

603697_523091244421114_1672944407_n.jpg

Nejlepší čas z našich dvou chlapců zaběhl Robert Korn se svým časem 0:18:61 a umístil se tak na pěkném 7. místě. Druhý chlapec Lukáš Kadeřáběk zaběhl také pěkný čas 0:20:62. Je třeba zmínit, že oba chlapci si tuto disciplínu vyzkoušeli a běželi poprvé! Na místě tak byla velká nervozita a hlavně překážka vysoká 1,8 metru, kterou museli zdolat. Vše zvládli skvěle a hlavně Robert Korn všechny mile překvapil a udělal radost.

Nejlepší 4 časy z družstva (bez ohledu zda chlapec či dívka) se poté počítají s časem požárního útoku, což je pak konečný výsledek týmu.

Během požárního útoku, kde byl pouze jediný pokus se náběr a celkově zadek povedl až moc dobře. Na místě strojníka byl trochu nervozní Robrt Korn, který je na této pozici nerad a moc si tam neví rady. Bohužel předek moc nestíhal roztáhnout a v celkovém zmatku byl utopen. Naštěstí se po malé, ale osudné, chvilce podařilo vodu zastavit, hadice roztáhnout a v požárním útoku pokračovat, čímž byl nastříkán sice horší, ale platný čas. Nikomu nevadilo, že byl zaběhnut horší čas. A k údivu diváků se dokonce starší žačky radovaly nad skvělým výkonem zadku... potřebovali jsme trénovat na ukončení Plamene

V požárním útoku se tak Háj ze 7 družstev umístil na 6. místě.

V celkovém pořadí v kategorii starší (šedesátka + požární útok) se Háj ze 7 družstev umístil na 5. místě.

Kromě toho ještě jedna naše žačka Tereza Kornová na těchto závodech běžela za SDH Duchcov v kategorii dorostenek, které zde automaticky postoupily na krajské kolo. Dorostenky, tak zde také plnily běh 100 m s překážkami a napsali si testy.

942580_523091444421094_1185062549_n.jpg

Háj na místě závodů zůstával ještě dlouho do večerních hodin i po ukončení závodů, jelikož zde trénoval společně s Lhenicemi na ukončení hry Plamen, který nás čekal za 2 dny. Tým se, tak domů vracel unavený a plný zážitků.