5. ledna - 39. ročník závodů k 79. výročí Nelsonské katastrofy

6. 1. 2013

39. ročník závodů k 79. výročí Nelsonské katastrofy v Oseku

5. ledna

Po dlouhém zimním spánku náš čekal letošní první závod tradičně v sousedním Oseku, na což jsme se dlouho připravovali. I přes řádící chřipku se nám podařilo postavit téměř 4 týmy, což už samo o sobě byl úspěch. Letos jsme měli štěstí a zima nebyla tak tvrdá, jako v jiných letech, avšak místo toho nám závod znepříjemnil déšť, který trasu dost rozbahnil takže místama to místo běhu bylo spíše přeskakování.

Na závod se dlouho připravoval a také těšil tým z přípravky, který ještě před pár měsíci byl týmem "nováčků". Avšak na těchto závodech tento tým ukázal, že se mezi nováčky už neřadí, ba naopak že se jeho členové považují za profesionály právem konkurující svým soupeřům. Naproti tomu tým z mladších, který letos přešel z kategorie přípravka zjišťuje že v nové kategorii je čeká řada těžkých soupeřů a že vítězství určitě nedostanou zadarmo. V kategorii mladší byly postaveny 2 týmy, avšak jeden tým byl z části Háje, Duchcova a Obrnic. Tak tomuto společnému týmu byla opět vymyšlena originální přezdívka Obrovská DUHA (Obrnice+Duchcov+Haj), což jistě značí přátelské prostředí mezi jednotlivými sbory. A jako poslední tým starších opět ukázal klid a dalo by se říci obvyklou rutinu na závodech, kdy je nic nemůže překvapit.

184499_466649086731997_546186232_n.jpg

Háj přípravka a mladší na procházce

V kategorii přípravka ze 4 družstev:

1. místo Obrnice (45 bodů)

2. místo Háj (46 bodů)

3. místo Osek (59 bodů)

4. místo Cítoliby (60 bodů)

Háj a Obrnice v této kategorii dosáhly stejného počtu trestných bodů na trase a stejného času běhu trati. Týmu z Obrnic k výhře však pomohla 1 čekací minuta, která náš tým z Háje odsunula na 2. místo. I tak jsme byli s výsledksem velmi spokojeni a na děti pyšni.

V kategorii mladší ze 16 družstev:

1. místo Lhenice I (36 bodů)

2. místo Osek I (40 bodů)

3. místo Krupka (41 bodů)

10. místo Háj I (51 bodů)

11. místo Obrovská DUHA (Obrnice+Duchcov+Háj) (52 bodů)

V kategorii starší z 15 družstev:

1. místo Braňany (23 bodů)

2. místo Háj (29 bodů)

3. místo Domoušice II (34 bodů)

S výsledkama závodů jsme byli spokojeni a je to dobrý začátek do Nového roku 2013, ve kterém jak doufáme nás čeká mnoho úspěchů. Nesmíme také zapomenout poděkovat několika rozhodčím z Háje, kteří pomáhali na těchto závodech v Oseku.