9. března - Zimní sraz v Hostomicích

11. 3. 2013

Zimní sraz v Hostomicích

9. března

Už na samotném nástupu měli organizátoři, že letošní zimní sraz se konal trochu později než je obvyklé. Původně tato soutěž měla být uspořádána v únoru, avšak se přeložila právě na 9. března. Naši borci, tak aspon měli déle času na trénování. Hodně času si také vybrala samotná příprava na závody, jelikož se muselo zařídit a sehnat velké množství věcí.

Jelikož se závody pořádaly na poli a počasí bylo náladové, naši hasiči nechtěli nic riskovat a raději s sebou vzali plachtu, kterou natáhali mezi auty, čímž byli v jakémsi provizorním stanu, kam také umístili stůl a lavice. Stůl a lavice byly nezbytnou součástí na tyto závody spolu s grilem, jelikož zde jednou z disciplín bylo vaření pokrmů. Naši hasiči se tak rozhodli udělat brambory po americku, které se ovšem moc nepovedly, dále zeleninový talíř - který se ani nepodařilo vyfotit, jak se po něm rychle zaprášilo a tak máme pouze fotku torza zeleninového talíře po nájezdu našich závodníků, poté byla hlavní chutovka a to naložené plátky krkovice, které všem chutnaly. A na závěr na hlad posloužily buřty, po kterých se také zaprášilo. V konečným důsledku jsme si domů z původně velké hromady jídla vezli pouze pár plátků chleba, který zbyl. Vaření rozhodně nebylo snadnou věcí a mnohdy spolu s olejem tu tekly také nervy, ale vše se nakonec zvládlo a rozhodčí naše pokrmy ohodnotili kladně.

Kromě vaření tu závodníci ještě museli vytvořit plastiku z přírodních surovin co našli v lese, na poli... Nejmenší děti z přípravky tak vytvořili přístřešek/baráček, který byl moc pěkný. Mladší se rozhodli pro jakýsi obrovský stan/přístřešek a starší žáci byli schopni udělat aspon jakousi napodobenu postavy/strašáka.

sam_2896.jpg

Dalšími disciplínami už na trati byli: střelba, zdravověda, topografie, hod špalíkem a požární ochrana. Závody probíhaly celkem rychle a brzy bylo po všem.

V kategorii přípravka ze 3 družstev jsou výsledky takové:

1. místo Háj

V kategorii mladší z 8 družstev jsou výsledky takové:

4. místo Háj

V kategorii starší ze 7 družstev jsou výsledky takové:

3. místo Háj

S výsledky jsme byli velmi spokojeni. Vítězství přípravky nás nepřekvapilo, ale spíše utvrdilo, že tento tým je opravdu úžasný. V mladších jsme vzhledem k rozdílu věku s výsledkem spokojeni, jelikož zde závodil i náhradník z přípravky. A starší by jistě zvládli lepší výkon, ale i tento je uspokojivý.

sam_2913.jpg