Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. května - Buzulka

13. 5. 2014

Pohár ředitele HZS ÚK ÚO Teplice

Buzulka, Teplice 11. května

Další ročník této tradiční soutěže nás už nemůže zaskočit. Na této soutěži se plní dvě disciplíny, a to štafeta 4x60 m (2 pokusy) a požární útok (1 pokus). Hájský se na tyto závody vydali se 2 družstvy mladších žáků, avšak s novými náhradními trenéry, jelikož staří trenéři museli jet na Tohatsu fire cup, který se pořádal ve stejný den. Mládež tak dostali na starosti rodiče a naše dorostenka Tereza Jarošová. Rodičům byly předány rady a instrukce, jak připravit základnu a další věci. I přesto se ovšem rodiče na místě nevyhnuli improvizaci.

sam_6792.jpg

První hájský družstvo mladších žáků mělo první pokus štafety uznáno za neplatný, jelikož se rozpojil rozdělovač. Ovšem druhý pokus už dopadl velmi dobře a s platným časem se ve štafetě umístili na 9. místě z 11 družstev. Hlavní ovšem bylo, že se štafeta úspěšně povedla, jelikož ji běhají naši nejmenší a navíc bez nějakého většího tréninku.

Druhé družstvo mladších žáků mělo oba pokusy štafety platné a s nejlepším časem se umístili na 5. místě. Závodníci v tomto týmu jsou ostřílení hasiči, kteří za sebou už mají několik štafet, a tak tu byl vidět i jistý náznak profesionality.

Na řadě byly požární útoky. První družstvo mělo velmi pěkně provedený požární útok, ovšem stříkání na terče trvalo trochu déle, což se někdy stane, a tak se s tímto pokusem umístili na 11. místě. Druhé družstvo hájských mladších předvedlo velmi kvalitní požární útok během, kterého se sice vyskytlo několik chyb, ale i přesto se se svým pokusem umístili na hezkém 3. místě z 11 družstev, což byl opravdu úspěch. Druhé družstvo nás mile překvapilo, že mělo jeden z nejlepších požárních útoků - až se vyladí ty chyby, tak bude jistě úplně nejlepší.

V konečném součtu výsledků se počítá umístění ze štafety, tak i z požárního útoku.

V kategorii mladších žáků z celkových 11ti družstev:

1. Lhenice

2. Košťany

3. Srbice

4. Háj B

11. Háj A

sam_6799.jpg

Domů jsme se sice nevraceli s žádným pohárem, ale s pocitem, že jsme měli pěkné požární útoky, které se budou časem jistě zdokonalovat a že máme na čem stavět. Úspěch byl především v tom, že se to všechno zvládlo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář