13. září - Hostomice

14. 9. 2014

Hostomice

13. září

Tento den byl v Hostomicích významnou událostí, jelikož se zde slavilo výročí založení českého sboru. A tak celý den začal slavnostním průvodem a přehlídkou hasičské techniky, kde mezi novými a moderními kusy všeho druhu zaujímala místo i hájská IFA. Odpoledne bylo ve znamení soutěže v požárních útocích pro dopsělé a děti. Vše probíhalo současně - střídavě na základně odbíhali děti a dospělí. Pro hájské to bylo skutečně... skutečně velmi náročné! Háj zde měl celkem 42 závodníků, což je skutečně úctyhodné. Celkem zde bylo tedy 6 družstev z Háje, z toho 3 dospělí a 3 děti. A bohužel na 42 závodníků bylo jen 10 helem a i omezený materiál, takže to pro nás bylo velmi zmatené, náročné a museli jsme neustále mezi týmy přebíhat a měnit vybavení. Nejvíc náročné to bylo pro naše vedoucí mládeže, kteří se museli starat o kolektiv mladých hasičů, připravovat jim základnu apod., a zároveň museli vedoucí mládeže běhat za dospělé týmy.

Jako první šlo na start družstvo přípravky, která má za sebou teprve jen několik málo závodů a zkušenosti sbírá velmi pomalu. Zároveň dva závodníci v přípravce měli závody úplně poprvé. Během startu šlo vše celkem dobře, avšak roztáhnout hadice nestihli, jelikož jim brzo přišla voda, a tak tento požární útok se moc nepovdl. No a co, vždyť jim jsou 3 až 4 roky.

Dále šlo naše první družstvo mladších žáků, ve kterém se u nás nachází závodníci na spodní hranici této věkové kategorie, která je velmi široce rozptýlena (od 6 do 12 let). Ovšem tito závodníci nám doslova vytřeli zrak! Jejich požární útok byl naprosto dokonalý, bez chyb a jeden z nejrychlejších. Opravdu máme být na co hrdí, jelikož jsou to ty nejmladší v této kategorii, ale představte si co dokáží za pár let?!

A jako poslední šlo naše další mladší družstvo, ve kterém jsou už zkušení závodníci. Avšak během požárního útoku došlo k menšímu uvolnění spojky u rozdělovače, což nás trochu zbrdilo a posunulo do zadní části výsledkové listiny. Ale chybami se učíme a příště to bude o dost lepší.

Konečné výsledky v kategorii přípravka: Háj 5. místo z celkových 5ti družstev.

Výsledky v kategorii mladších žáků: Háj 2. místo a 6. místo z celkových 8 družstev.

sam_8739.jpg

KONEČNĚ! Konečně si Háj domů odvážel po delší době pohár, který vyhráli mladí hasiči a hlavně to vyhrálo naše věkově mladší družstvo. Pro nás prostě obrovský úspěch, který musíme dost vyzdvihnout. Věříme, že se to nadále bude zlepšovat, nebo alespoň držet na stejné úrovni.