Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. září - Hostomice

14. 9. 2014

Hostomice

13. září

Tento den byl v Hostomicích významnou událostí, jelikož se zde slavilo výročí založení českého sboru. A tak celý den začal slavnostním průvodem a přehlídkou hasičské techniky, kde mezi novými a moderními kusy všeho druhu zaujímala místo i hájská IFA. Odpoledne bylo ve znamení soutěže v požárních útocích pro dopsělé a děti. Vše probíhalo současně - střídavě na základně odbíhali děti a dospělí. Pro hájské to bylo skutečně... skutečně velmi náročné! Háj zde měl celkem 42 závodníků, což je skutečně úctyhodné. Celkem zde bylo tedy 6 družstev z Háje, z toho 3 dospělí a 3 děti. A bohužel na 42 závodníků bylo jen 10 helem a i omezený materiál, takže to pro nás bylo velmi zmatené, náročné a museli jsme neustále mezi týmy přebíhat a měnit vybavení. Nejvíc náročné to bylo pro naše vedoucí mládeže, kteří se museli starat o kolektiv mladých hasičů, připravovat jim základnu apod., a zároveň museli vedoucí mládeže běhat za dospělé týmy.

Jako první šlo na start družstvo přípravky, která má za sebou teprve jen několik málo závodů a zkušenosti sbírá velmi pomalu. Zároveň dva závodníci v přípravce měli závody úplně poprvé. Během startu šlo vše celkem dobře, avšak roztáhnout hadice nestihli, jelikož jim brzo přišla voda, a tak tento požární útok se moc nepovdl. No a co, vždyť jim jsou 3 až 4 roky. 

Dále šlo naše první družstvo mladších žáků, ve kterém se u nás nachází závodníci na spodní hranici této věkové kategorie, která je velmi široce rozptýlena (od 6 do 12 let). Ovšem tito závodníci nám doslova vytřeli zrak! Jejich požární útok byl naprosto dokonalý, bez chyb a jeden z nejrychlejších. Opravdu máme být na co hrdí, jelikož jsou to ty nejmladší v této kategorii, ale představte si co dokáží za pár let?!

A jako poslední šlo naše další mladší družstvo, ve kterém jsou už zkušení závodníci. Avšak během požárního útoku došlo k menšímu uvolnění spojky u rozdělovače, což nás trochu zbrdilo a posunulo do zadní části výsledkové listiny. Ale chybami se učíme a příště to bude o dost lepší. 

Konečné výsledky v kategorii přípravka: Háj 5. místo z celkových 5ti družstev.

Výsledky v kategorii mladších žáků: Háj 2. místo a 6. místo z celkových 8 družstev.

 

sam_8739.jpg

KONEČNĚ! Konečně si Háj domů odvážel po delší době pohár, který vyhráli mladí hasiči a hlavně to vyhrálo naše věkově mladší družstvo. Pro nás prostě obrovský úspěch, který musíme dost vyzdvihnout. Věříme, že se to nadále bude zlepšovat, nebo alespoň držet na stejné úrovni. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář