26. dubna - 10. ročník Memoriálu Jaroslava Jaroše

10. ročník Memoriálu Jaroslava Jaroše

v Háji u Duchcova

26. dubna 2014

Letos nás čekal kulatý ročník tradičního závodu mladých hasičů v branném běhu. Přestože bylo na den pořádání závodu hlášeno špatné počasí - déšť a dokonce bouřky (z čehož se organizátoři nejvíce obávali), tak nakonec počasí bylo perfektní a dokonce chvílema to sluníčko pražilo až moc - alespoň pro závodníky na trati, kde jim chvílema bylo určitě velké vedro. Ovšem pořád lepší než déšt. S počasím jsme mohli být spokojeni. Také jsme ho objednávali dopředu...

sam_6546.jpg

Letošní ročník sice navštívil menší počet družstev, než v minulých ročnících, ale pořád počet soutěžících byl úctyhodně vysoký. Závodu se zúčastnilo 36 družstev opět ze tří okresů! Rekord v počtu družstev tedy sice pokořen nebyl, ale pořád se jedná o jednu z nejvíce navštěvovanou soutěž v branném běhu mladých hasičů v ústeckém kraji. Na závodníky opět čekal dvoukolový systém, který celý závod, již tradičně, velmi urychluje. Celý závod i s vyhlášením výsledků a předáváním cen, tak skončil před 13tou hodinou! Samozřejmě se vyskytlo několik málo nedostatků, ale věříme, že nám to prominete a že se Vám hlavně u nás na závodech líbilo! Na závodech panovala celkově dobrá atmosféra.

sam_6490.jpg

Hladký průběh soutěže pomáhaly opět zajistit samotné zúčastněné sbory, jelikož rozhodčích bylo potřeba velké množství. A tak pomoc přišel opravdu každý, kdo mohl. Naštěstí se počet rozhodčích podařilo dát nějakým způsobem dohromady, i když by se jistě hodilo pár dalších rukou navíc. Na trati, tak byli rozhodčí z různých sborů, čímž byla zajištěna také férovost soutěže (výsledky dokonce počítala mladá pani z jiného města). Je potřeba vyjádřit velké poděkování všem rozhodčím a lidem, kteří na těchto závodech pomáhali. Bez těchto lidí by se závody daly jen těžko uspořádat. Opravdu děkujeme všem co pomohli.

Poděkování patří také především Obci Háj u Duchcova, bez které by se tato soutěž nemohla uskutečnit. Děkujeme tedy za velkou finanční podporu. Poděkování, ale patří také všem ostatním sponzorům, kteří byli uvedeni.

Na trati závodu bylo celkem 2x 8 stanovišť a to: střelba ze vzduchovek, džberovka, topografie, požární ochrana, hod na cíl, zdravověda, rozvinutí hadice na cíl a hlavolam.

Letos se závodníci mohli opět tešit na zajímavé a lákavé ceny, např. v podobě DVD,nové hadice, deskových her pro každého z vítězného družstva, čelovky, flashdisky, apod.

sam_6495.jpg

4. Hora sv. Kateřiny - 70,3

5. Košťany - 71,3

6. Světec - 122

Absolutní vítěz - s nejmenším počtem trestných bodů - Lhenice mladší (26 bodů) - obdrželi putovní pohář Memoriálu Jaroslava Jaroše.

V případě, že nějaké týmy měly stejný celkový výsledek, tak vždy rozhodovala střelba.

sam_6543.jpg

Vítězové z Háje u Duchcova: Vojta a Filip Průšové, Míša Jahodář, Štěpka Zeidlerová, Romča Kubrychtová, Míša Bozetický, Natálka Šuleková, Jára Bureš, Jakub Zeman, Monča Janouškovcová, Domča a Tereza Kornů, Filip a Vlasta Šmejkalů, Adam a Honza Masopustů, Péta Jonáš, Péta Dudešek, Filip Randáček, Lenka Janouškovcová, Robert Korn, Klára Šimková, Tereza Jarošová, Bára Krausová a Lukáš Kadeřábek.

sam_6542.jpg

sam_6389.jpg

Poděkování také hlavně sponzorům:

OBEC HÁJ U DUCHCOVA

MA TRADING, s. r. o. - ANTONÍN MEJTSKÝ

PAN JAN URBANCZCIK

PAN JUDr. BENNO EICHLER

PAN SKOŘEPA

PAN KUBRYCHT

PAN JIRKA SÁDLO

AUTOCENTRUM HÁJ U DUCHCOVA

BLAŽEK

RESTAURACE ŽÁBA

RESTAURACE KOVÁŘ

PORCULA & UJEPO -ZSCHERPOVÁ KVĚTOSLAVA

PAN DR. MICHAL POLÁK

PAN HÁJEK TOMÁŠ

RADEK A STANDA KORNOVI

Odkaz na fotogalerii:

hajhasici.rajce.idnes.cz/10._rocnik_Memorialu_Jaroslava_Jarose

Těšíme se na Vás i příští rok!