Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. května - Měrunice

3. 5. 2014

Měrunice

3. května

A je to tady. První závody v požárních útocích v novém roce jsou tu a spolu s nima i hájská družstva, která chtějí předvést co umí. Tradičně se první požární útoky pořádají hned týden po závodech v Háji, a tak nám nezbývá moc času na trénování. První závody jsou tak spíše prvním tréninkem. Háj se na první závody v požárních útocích vydal pouze s jedním družstvem mladších žáků, ikdyž se plánovalo se 2 družstvy. Ovšem druhé družstvo se nám nepodařilo postavit, jelikož se dostavilo málo závodníků.

V den pořádání závodů nás zaskočila trochu větší zima a celkově bylo nepříznivé počasí, včetně špatných povětrnostních podmínek. Hájský závodníky, tak museli být nejen nabalení obelčením, ale před pokusem si museli rozehřívat zmrzlé prsty.

První pokus našich mladších žáků - kteří jsou poprvé v této kategorii, jelikož letos postoupili z kategorie přírpavka, nedopadl příliš dobře. Několik hadic se nám rozpojilo a koš vypadl z nádrže. Z prvního pokusu jsme si také odnesli menší zranění. Ještě že tu byla zařízena zdravotní služba. Chvilka napětí u hájských, když docházelo k ošetření zranění později vystřídala úleva, že náš malý Míša bude v pořádku a co víc, ještě si troufá na druhý pokus.

Druhý pokus byl o poznání lepší. Vše se dělalo najistotu, díky čemuž bylo zdárně roztáhnuto a začalo se stříkat na terče, což nám ovšem zabralo více času. I přes platný pokus jsme se s naším časem neumístili příliš dobře.

Celkově z 5ti družtev v kategorii mladších žáků:

Háj mladší 5. místo

sam_6699.jpg

Domů jsme se tedy sice vraceli s 5. místem, ale závodníkům to bylo více méně jedno. Důležité bylo se zúčastnit, užít si zábavu, dát si dobrý hamburger a hlavně se v pořádku vrátit domů. Příští požární útoky už budou určitě lepší!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář