Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. června - Osecká stříkačka

8. 6. 2014

Osecká stříkačka

8. června

Do Oseka se dostavilo letos velké množství týmů, aby poměřily své síly v požárních útocích. I Hájským tyto závody nesměli chybět, přičemž jsme se na ně po hodně dlouhé době vydali se třemi družstvy, což byl opravdu zápřah. V tento den bylo hlášeno skutečně velké vedro a sluníčko, a tak kromě nezbytného materiálu na útok nesměl chybět deštník. Ráno pro děti čekalo překvapení v podobě jízdy IFOU na závody. IFA se nám musela několikrát otočit, aby všechny závodníky dovezla na místo závodů v Oseku. Pěkný zážitek hned po ránu pro naše nejmenší. Zezačátku vše probíhalo velmi rychle, a tak se brzy šlo na první útoky.

sam_6920.jpg

Háj na tyto závody poprvé po několika měsících dal dohromady nově družstvo přípravky! A toto byly pro přípravku úplně první závody. Všichni na ně byli tedy zvědaví, jak to zvládnou, hlavně co se týče nervozity. Družstvu sice byly trochu menší helmy a při útoku jim padaly, ale nervozitu nakonec neměli žádnou! Sice se vystkytly menší komplikace během útoku, ale na poprvé to bylo moc pěkné a do příště máme co zlepšovat.

sam_6882.jpg

Na řadu poté přišla kategorie mladších žáků, kde Háj měl 2 družstva! První na řadu šli ti nejmenší z mladších. Vše se pilovalo do poslední chvíle. Zkoušelo se ještě několik náběhů na základnu, ještě zkouška spojování hadic atd. Družstvo připraveno na svůj jedinečný a perfektní požární útok, který i trenérům a rodičům doslova vytřel zrak! Tohle jsme opravdu nečekali. Družstvo zaběhlo nemyslitelný čas, se kterým jsme sice nezískali pohárové pozice, ale v tento čas jsme ani nedoufali a tito závodníci nám udělali tu maximálně největší radost a nejvíce nás překvapili! Gratulujeme a jen tak dál!

sam_6884.jpg

První družstvo mladších nasadilo opravdu laťku vysoko. Hned bry potom se začalo připravovat druhé družstvo mladších žáků z Háje, kteří by už měli být ostřílenější závodníci a hlavně trochu více starší, než to první družstvo. I zde se ještě ladilo na poslední chvíli co mohlo. Poslední zkouška helem a mohlo se jít na start. Během požárního útoku se vyskytlo několik menších formálních chybiček, které nás zpozdili o pár vteřin, ale nakonec vše bylo hotovo a platně nastříkáno. Zde budeme mít ještě co ladit, ale je to pevný základ, na kterém se dá dobře stavět a brzy i očekávat lepší výsledky.

Po požárních útocích mnozí šli na guláš či langoš, další se chladili pod proudem vody, jež stříkal od starších družstev, které měly teprve svůj pokus před sebou. A další jen odpočívali ve strašném vedru, které nás tento den potkalo. Po ukončení závodu se trochu déle čekalo na výsledky a řada závodníků i dalších lidí začalo být právem nervozní, jelikož se všichni těšili domů do bazénů či jiných chládků. Konečně to bylo tady a šlo se vyhlašovat výsledky.

V kategorii přípravka celkově 6 družstev:

1. Srbice (22,4)

2. Světec (27,7)

3. Osek (28,2)

5. Háj (44,5)

V kategorii mladších žáků celkově 15 družstev!:

1. Obrnice A (20,3)

2. Hostomice A (21,4)

3. Duchcov (22,4)

7. Háj B (28,1)

10. Háj A (31,6)

Výsledky byly vyhlášeny. Domů jsme si nevezli žádný pohár, ale byli jsme svědky krásných požárních útoků našich dětí, které nás překvapily. Tudíž bylo dětem rozdáno aspon několik jiných cen od trenérů, jelikož si to zasloužily.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář