Jdi na obsah Jdi na menu
 


STIMAX CUP 2014

8. 6. 2014

STIMAX CUP 2014

Jedná se o seriálový závod, kde se plní disciplína běhu 100 m s překážkami (pro dorost).

místa a termíny konání:

  • okres Teplice – Lhenice – hřiště – neděle 4. května 2014
  • okres Chomutov – Chomutov – stadion - neděle 8. června 2014
  • okres Louny – Telce – hřiště - neděle 14. září 2014
  • finálové kolo: Ústí nad Labem – stadion – sobota 27. září 2014

 

První kolo proběhlo v rámci Lhenického dvojboje, kde se hájští závodníci také zúčastnili. Více informací o první kolu v článku Lhenický dvojboj.

 

8. června Chomutov - 2. kolo

V Chomutově se pořádalo druhé kolo STIMAX CUPU. V tento den se ještě pořádaly závody mladých hasičů v Oseku, kam se Háj vydal se 3 družstvy těch nejmenších. A jelikož vedoucích u SDH Háj je příliš málo a dětí příliš hodně, tak našim dorostencům nezbylo nic jiného, než se na závody do Chomutova vydat bez vedoucích a trenérů, tedy sami. Alespon měl dorost jistě větší klid od vedoucích. Navíc si dorost vyzkoušel o sebe postarat zcela sám, vše si připravovat na vlastní triko a mít odpovědnost sám za sebe, což se také snažíme na hasičském kroužku učit. Musíme uznat, že to náš dorost nyní zvládl skvěle. Dokázal nám, že už to jsou skoro... opravdu jen skoro dospělí s nimiž se bude dát počítat do dalších let. Na závody tedy jeli jen 3 dorostenci (2 dívky a 1 chlapec). Ještě, že máme tak dobré přátelé u SDH Košťany, kteří byli tak hodní a naše dorostence do Chomutovali vzali s sebou. Děkujeme. Vedoucí v Háji našim dorostencům den před závody vše připravili do cestovní tašky, přičemž vše ostatní na závodech už bylo na dorostu.

Dorost se tedy musel sám přihlásit, někde usadit, připravit, rozkoukat a zorientovat. Prostě se o sebe musel postarat sám a to zvládli. Pokusy na 100 m s překážkami byly trochu horší. Aby taky ne, když v tento den bylo příšerné vedro! A v tomto vedru bylo velmi obtížné běžet.

Nakonec Tereza Kornová v kategorii dorost dívky od 17 do 20 let získala hezké 5. místo s časem 24,39. Dále Klára Šimková zaběhla nyní aspon jeden platný čas, se kterým získala slušné 11. místo s časem 32,05. A náš jediný bodlák v růžíchc Robert Korn v kategorii dorost chlapců 13 až 16 let získal 12. místo s časem 25,07.

Zde video z Chomutova, běh 100 m s překážkami. Závodník Robert Korn má kameru připevněnou na helmě.

No uvidíme v dalších kolech, jak to dopadne. Máme co zlepšovat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář