Je to doma!

7. 3. 2011

Je to doma! Ano, přesně tohle by ted mohli začít radostě křičet hasiči z Háje.

Když se konala v Oseku ve dnech 30.5. až 1.6. soutěž mladých hasičů Euroregionu Krušnohoří, při které spolu soutěží jak řada českých týmů tak také řada německých nikdo netušil co tím začne. Nejen, že v této soutěži děti z Háje porpvé vyhráli 1. místo, ale zároven si také převzali z rukou bývalého hejtmana nový putovní pohár mladých hasičů Euroregionu. Putovní pohár byl zvláštní hlavně svou velikostí, připomínaje možná pohár hokejových mistrů, nebo šampionů formulí. Důvodů k radosti bylo tedy hned více. Celý rok hasiči z Háje tento pohár opečévávali a starali se o něj. Když přišel na řadu další ročník tentokrát pořádaný na Německé straně v GroBolbersdorfu v září roku 2009, málokdo věřil v další úspěch. Ten se ale dostavil záhy i když se zdálo, že to nemůže být možný. Hasiči z Háje dosáhli další úspěch a putovní pohár obhájilili podruhé za sebou. Tím tedy vyhráli opět 1. místo a opět si domů odvezli putovní pohár. Jelikož se soutěž mladých hasičů Euroregionu konná každý rok tak další ročník se pořádal v Chomutově v září roku 2010. Když tam mířil tým z Háje, který bohužel v tomto ročníku nemohl postavit tak silný tým jako v minulých letech, naděje na umístění byly takřka nulové. I se vzrůstající konkurencí řada z nás doufala, alespon umístění na třetím místě. Své síly však podcenili a stalo se nemožné. Hasiči z Háje již potřetí zasebou vyhráli 1. místo a tím potřetí za sebou putovní pohár. Plni štěstí a radosti, se však dověděli, že přestože ho vyhráli potřetí pohát bude putovat soutěžemi i nadále. Dnes v březnu roku 2011 se k nám však dostala novinka. Podle informací z Oseckých novin kde byl článek o jednání Krizového managementu Euroregionu Krušnohoří se pořídil nový putovní pohár, jelikož ten starý potřetí vyhráli děti z Háje a tak tady natrvalo zůstane v Háji. Někteří tomu nemůžou uvěřit ještě dnes, ale ano tento pohár je doma a zůstane doma v Háji už natrvalo.

1. obrázek: Tento pohár již natrvalo zůstane v Háji u Duchcova nacož jsme všichni pyšní.

Výhra poháru a tím i 1. místo v GroBolbersdorfu v září 2009

Obrazek

Výhra již třikrát za sebou 1. místo a tím i putovní pohár, který touto výhrou zůstal natrvalo u nás. V Chomutově září 2010

Obrazek