Jdi na obsah Jdi na menu
 


28. dubna - Požár černé skládky v lese

28. 4. 2013

Požár černé skládky v lese

28. dubna

Ve 20:57 byl ohlášen požár kontejnerů na odpadky na Kamenině v Háji u Duchcova. Nakonec bylo zjištěno, že požár není na Kamenině, ale poblíž lesní cesty, kde se nacházela černá skládka a že nehoří kontejner na odpadky, ale velké pneumatiky. Požár v lese se nacházel směrem z Háje do Jeníkova před prvníma kolejema na pilu. Zásahová jednotka Háj u Duchcova se na místo požáru dostavila ve 21:08 v pořadí 2. zasahovací jednotky (byla zde již přítomna jednotka HZS Duchcov)

V době příjezdu, již probíhaly hasební práce HZS Duchcov. Naše jednotka, tak okažitě začala vykonávat asistenční činnost. Hořely velké pneumatiky, které se normálně jen těžko dají uhasit. Naštěstí díky speciální technice HZS Duchcov byl požár zanedlouho uhašen.

Po uhašení požáru ještě probíhaly zajišťovací práce, aby nedošlo k opětovnému vzplanutí a případnému rozšíření požáru do zbytku lesa, což by mělo katastrofální následky.

Na místě zasahovaly dvě jednotky: HZS Duchcov a Zásahová jednotka SDH Háj u Duchcova. Na místě byla také přítomna Policie ČR. Pravděpodobná příčina požáru je úmyslné zapálení skládky, tedy pneumatik.

 

sam_3400.jpg

 

Zásahu se účastnili:

Roman Lewkowicz

Roman Kubrycht

Jakub Šimek

 

Odkaz na fotogalerii:

hajhasici.galerie.cz/6068062-duben-pozar-cerne-skladky

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář