8. ledna - Požár bytu v činžovním domě

Požár bytu v činžovním domě v Háji u Duchcova

Kubátova č. p. 40

8. ledna

Ve 13:57 byl ohlášen požár činžovního domu Kubátova č. p. 40 v Háji u Duchcova. Zásahová jednotka obce SDH Háj u Duchcova se na místo požáru dostavila ve 14:10 v pořadí 4. zasahovací jednotky. Na místě již zasahovaly jednotky profesionálních a dobrovlných hasičů z Teplic, Duchcova a Oseka. V době příjezdu naší jednotky byl již požár téměř uhašen, a tak naše jednotka začala vykonávat dohašovací činnost, přičemž byla určena jako záloha s vodou.

sam_2706.jpg

Požár propukl z dosud nezjištěných příčin v bytě v prvním patře třípatrového činžovního domu. Hořelo především vnitřní vybavení bytu, který byl opuštěn po zemřelém majiteli. V bytě, kde požár propukl, již skoro rok nikdo nežil. V samotném činžovním domě dosud bydlela pouze jedna nájemnice a ostatní byty byly prázdné. Na činžovní dům, tak v poslední době probíhaly nájezdy zlodějů, takže se pracuje i s vyšetřovací verzí, že požár vzniknul lidským začiněním. Na místě kromě hasičů byli přítomni i kriminalisté, kteří celou událost vyšetřují. Celková škoda je zatím odhadována na cca 60.000 Kč. Během požáru ani při jeho likvidaci nebyl nikdo zraněn.

Na místě požáru zasahovalo celkem 4 hasičský sbory (celkem 7 hasičských vozidel): dobrovolná jednotka Háj u Duchcova,  HZS Duchcov, dobrovolná jednotka Osek a HZS Teplice. Na místě byli také přítomni kriminalisté, dopravní a pořádková policie. Na místě byla také přítomna údržba obce Háj u Duchcova, která prováděla zajišťovací práce a starosta obce.

sam_2684.jpg

Dům byl ještě téhož dne zajištěn, jak proti zlodějům, tak proti dalšímu požáru. Členové naší zásahové jednotky ještě pomáhali při stěhování poslední obyvatelky činžovního domu do jiného bytu, kde snad už bude mít trochu klidnější bydlení. Nad činžovním domem v průběhu večera a dalšího dne byl vykonáván dohled.

Zásahová jednotka obce SDH Háj se na základnu vrátila v 17:10.

Zásahu se od začátku zúčastnili:

Roman Kubrycht

Jakub Šimek

Jiří Homolka

V průběhu akce na místo požáru dorazili další členové jednotky, kteří se ihned zapojili:

Miroslav Břečka

Petr Siřiště